Wojciechowianki nagrodzone w konkursie „Od Zapustów do Zielonych Świątek”

Wojciechowianki

Koło Gospodyń Wiejskich „Wojciechowianki” z Wojciechowa (gmina Kawęczyn) zdobyły wyróżnienie w konkursie kulinarnym organizowanym przez Wielkopolską Izbę Rolniczą. Gospodynie odebrały nagrodę podczas organizowanych w Gnieźnie obchodów 25-lecia istnienia WIR.

Do konkursu trzeba było zgłaszać potrawy przygotowywane w wielkopolskich domach począwszy od zapustów, przez Środę Popielcową i Wielki Post, po Święta Wielkanocne i Zielone Świątki. Ten czas w tradycyjnej wielkopolskiej kuchni jest niezwykle bogaty w smaki, zwyczaje i wierzenia. Konkurs opierał się na przygotowaniu dokumentacji fotograficznej i multimedialnej z procesu przygotowania potrawy oraz opisu jej pochodzenia i znaczenia. Zwracano uwagę, aby potrawa była regionalna, zwyczajowo przygotowywana we wspomnianym okresie. Powinna być przyrządzona w sposób tradycyjny, z wykorzystaniem lokalnych produktów. Istotą konkursu było dotarcie do oryginalnych przepisów, stanowiących przykład wielkopolskiego dziedzictwa kulinarnego.

Wyróżnienie w konkursie otrzymały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wojciechowie. Dzięki temu mogły reprezentować powiat turecki podczas obchodów 25-lecia Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Gnieźnie. Panie przygotowały na tę okazję wspaniałe smakołyki, które cieszyły się dużym powodzeniem wśród odwiedzających.


Dobra: Serenada doceniona w Wielkopolsce
Muzycznie, energicznie i lirycznie z grupą „3 po t...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 27 listopada 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.