Wolontariusze z I LO zebrali ponad 2600 kg żywności podczas akcji „Pogotowie Świętego Mikołaja”

Pogotowie Świętego Mikołaja

Już po raz kolejny odbyła się Turku akcja „Pogotowie Świętego Mikołaja”. W miniony weekend 130 wolontariuszek i wolontariuszy z I Liceum Ogólnokształcącego w Turku zbierało żywność dla potrzebujących rodzin z terenu powiatu tureckiego.

Zbiórka odbywała się w marketach na terenie naszego miasta. Wolontariusze zachęcali klientów do zakupów, by wesprzeć potrzebujące osoby. Każdy otrzymał ulotkę informacyjną o przeprowadzanej akcji. W ciągu trzech dni udało się zebrać ponad 2600 kg żywności, co stanowi rekord.

-W tym roku wyjątkowo dużo osób chciało pomóc potrzebującym rodzinom. Zebraliśmy wiele produktów, które pomogą zaspokoić te najbardziej podstawowe potrzeby, ale również sprawią, że dzieci będą miały lepsze święta. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powodzenia akcji, w tym również placówkom handlowych, które zezwoliły na podjęcie działań na ich terenie- mówi główny organizator przedsięwzięcia Zbigniew Ryczyński.

Produkty podzielone zostały w paczki, które jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia trafią do wyznaczonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej rodzin.
Władysławów: Orły Sportu
Ocieplone następne bloki na Górniczej

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 09 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.