Wolontariuszka przegrała z chorobą. Nie żyje Agata Pilarska

Agata Pilarska

Nie żyje Agata Pilarska, 18-letnia mieszkanka gminy Turek, wolontariuszka, która przez rok dzielnie walczyła z białaczką. To właśnie dla niej przez ostatnie miesiące setki osób dzieliły się krwią i zapisywały do banku dawców szpiku.

Agata jako wolontariuszka zawsze chętnie niosła pomoc potrzebującym. Rok temu okazało się, że sama jej potrzebuje. Zachorowała na ostrą białaczkę szpikową. Specjalnie dla niej zorganizowano zbiórki krwi, dzięki którym możliwe było kontynuowanie leczenia. Liczba osób, które zdecydowały się pomóc przeszła najśmielsze oczekiwania. Do pierwszej zbiórki, we wrześniu ubiegłego roku zgłosiło się 250 osób, a krew oddało 141. Agatę wspierali nie tylko najbliżsi i przyjaciele z turkowskiego Centrum Wolontariatu, ale też mieszkańcy całego powiatu tureckiego. Równolegle rozpoczęto poszukiwania dawcy szpiku.

Choroba okazała się silniejsza. Agata zmarła w sobotę, 24 lipca.

Gm.Turek: „Small talk – big deal" w Żukach
Władysławów: Strażacki festyn w Chylinie z eksploz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.