WOT może działać - radni zmienili plan zagospodarowania

Sesja Rady Miejskiej w Turku

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Turku podjęta została uchwała w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu zamkniętego. Ważne było podjęcie przez radnych decyzji ze względu działania, które w przyszłości prowadzić będzie WOT na terenie byłego domu dziecka.

Zmiana polegać ma na tym, że teren zostanie wyłączony z planu zagospodarowania i będzie stanowił teren zamknięty.

-Jeszcze pod koniec listopada zeszłego roku Wojskowy Zarząd Infrastruktury zwrócił się do nas z wnioskiem o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego dotyczącego terenów, które zostały przekazane pod WOT, czyli mówimy o byłym domu dziecka. W międzyczasie prowadziliśmy z Wojskowym Zarządem Infrastruktury korespondencję dotyczącą przekazania również nam uchwały, która była konieczna w sprawie ustalenia tych terenów zamkniętych ponieważ nie było żadnych wskazówek. W marcu 2019 roku została podjęta decyzja ministra Obrony Narodowej. Myśmy w maju poinformowali, że będziemy dokonywać zmiany planu zagospodarowania przestrzennego na pierwszej sesji po wakacjach. Doszły nas słuchy, że bardzo zależy na tym, by się pospieszyć- informuje zastępca burmistrza Joanna Misiak- Kędziora.

O to, kiedy ostatecznie rozpoczną się jakiekolwiek prace na terenie byłego Domu Dziecka zapytał radny Marcin Derucki.

-Niestety ale my informacji na temat dalszych postępów nie znamy całkowicie. Wiem, że potrzebne są milionowe kwoty na dostosowanie tego obiektu do potrzeb WOTu. W najbliższym czasie z tego co wiem będzie wymiana ogrodzenia i to jest priorytet, który ma być zrobiony, ale ta wymiana również będzie uzależniona od zmiany zagospodarowania przestrzennego- informowała wiceburmistrz.

Ostatecznie uchwała została podjęta przez radnych jednogłośnie.
Lepiej późno niż wcale, czyli miasto uchwala progr...
Wideo: Lewica rozpoczyna kampanię. Przedstawili p...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 17 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.