Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

WOT w Turku „bytem wirtualnym”? Już niebawem herb Powiatu Tureckiego pojawi się na oznace rozpoznawczej 123 batalionu lekkiej piechoty

Image_1

Radni większością głosów wyrazili dzisiaj, tj.9 lipca zgodę na zamieszczenie herbu Powiatu Tureckiego na oznace rozpoznawczej formowanego pułku 123 batalionu lekkiej piechoty 12. Wielkopolskiej Obrony Terytorialnej. Decyzja nie była podjęta jednomyślnie. Swoje zaniepokojenie wyrazili między innymi Marian Mirosław Marczewski, Andrzej Wojtkowiak oraz Zdzisław Wojtkowiak.

-Wystąpiono z pisemnym wnioskiem o wyrażenie zgody na zamieszczenie herbu Powiatu Tureckiego na oznace rozpoznawczej formowanego pułku 123 batalionu lekkiej piechoty 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która ma stanowić symbol identyfikacyjny spajający żołnierzy z regionem- wyjaśnił dyrektor Wydziału Rozwoju i Edukacji Jacek Suszek.

Swoje zaniepokojenie w tej sprawie jako pierwszy wyraził radny Marian Mirosław Marczewski.

-Trochę się na tym wojsku znam. Przecież tam nie ma nic. Zero. Wiemy, że jak mają ćwiczenia to biegają po lasach i udają, że mają amunicję i strzelają do siebie. Nadaje się odznaczenia, czy sztandar, czy imię bohatera narodowego pododdziałom, które istnieją. A to nie istnieje, to jest byt wirtualny. Być może gdzieś będzie, być może nie. A te siły są tak potrzebne, jak pryszcz na nosie. Ja rozumiem, gdyby ten batalion powstał i wówczas by się wojsko zwróciło i mieliby ten emblemat wyróżniający ten batalion na mundurach. Ale nie w takiej sytuacji- mówił radny.

Podobnego stanowiska jest Andrzej Wojtkowiak, który zaapelował o niepodejmowanie wspomnianej uchwały, a jedynie scedowanie jej na przyszłą radę.

-Mamy do wyboru pół roku i następna rada niech podejmuje wspomnianą uchwałę odnośnie tego herbu. Ta jednostka powstanie za kilka lat i ta uchwała jest w tej chwili niepotrzebna- proponował Andrzej Wojtkowiak.

Z pytaniem do obecnych w sali wystąpił również Zdzisław Wojtkowiak.

-Chciałbym się zapytać czy ktoś na tej sali jest zorientowany czy w innych powiatach również WOT-y wystąpiły do samorządów o wykorzystanie herbu powiatu. W poprzednich kadencjach przyznano odznaczenia za zasługi dla powiatu dla ponad 920 sztuk a w kadencji 2010 - 2014 543. Czyli te odznaczenia się zdewaluowały i dlatego poprzednia kadencja zaniechała tych odznaczeń. Uważam, że przykład idzie z góry. Batalion piechoty - czy ktoś w ogóle wie co to znaczy batalion i ile tam jest wojska? Batalion nie zmieści się w całym zagospodarowaniu, na tym placu. Jeżeli to powstanie, wystąpią z pismem i jak najbardziej jestem za tym żeby taką odznakę przyznać ale nie teraz. Gdzie to ma niby być?- pytał Zdzisław Wojtkowiak.

Jak tłumaczył starosta Mariusz Seńko, nie było żadnych przeciwskazań, aby prośbę uchylić. Uchwała została ostatecznie podjęta przez radnych Powiatu Tureckiego większością głosów.
 
 
Czy skorzystanie z chwilówki to ostateczność?
Kawęczyn: Atrakcje dla dzieci i dorosłych podczas ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Roro w czwartek, 12 lipca 2018 22:05

28 lipca rozpoczyna się pierwsze szkolenie kandydatów na żołnierzy WOT z Turku. Pierwsza przysięga odbędzie się 12 sierpnia.

28 lipca rozpoczyna się pierwsze szkolenie kandydatów na żołnierzy WOT z Turku. Pierwsza przysięga odbędzie się 12 sierpnia.
Gość - pytanie w czwartek, 12 lipca 2018 22:04

jeśli w Turku ma być lekka piechota, to gdzie będzie cięzka piechota?

jeśli w Turku ma być lekka piechota, to gdzie będzie cięzka piechota?
Gość - Turkowianin w czwartek, 12 lipca 2018 22:03

Dobrze że nie herb Powiatu Turkowskiego.

Dobrze że nie herb Powiatu Turkowskiego.
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.