Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Współpraca ZE PAK i Ørsted szansą dla Wielkopolski Wschodniej

Fotowoltaika

Zespół Elektrowni Pątnów Adamów Konin i Ørsted zamierzają utworzyć regionalny Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji Wielkopolski Wschodniej. Firmy utworzyły konsorcjum i wspólnie mają zamiar nie tylko budować morskie formy wiatrowe, ale też wspierać nasz region w odchodzeniu od węgla.

Utworzenie konsurcjumma na celu m.in. tworzenie nowych miejsc pracy w regionie Wielkopolski Wschodniej, jako tym, który w sposób szczególny jest narażony na skutki odchodzenia od energetyki węglowej. Jeśli firmy otrzymają pozwolenia lokalizacyjne, przeznaczą blisko 50 mln zł na zadania związane m.in z rozwojem innowacyjnej zielonej gospodarki i edukacji. Budżet ma być uruchamiany jako roczne transze finansowe.

Nasz wspólny projekt to najlepszy sposób na szybkie i skuteczne wybudowanie farm wiatrowych na morzu. Gdy otrzymamy licencję na lokalizację farm, będziemy produkować i dostarczać mieszkańcom Polski tanią i czystą energię, a także stworzymy fundusz sprawiedliwej transformacji dla Wielkopolski Wschodniej. Sam region koniński i lokalne społeczności skorzystają również na naszych farmach dzięki wpływom podatkowym – zauważa Piotr Woźny, prezes ZE PAK

ZE PAK i Ørsted Polska stawiają sobie za cel pokazanie, że dla regionu Wielkopolski Wschodniej istnieje alternatywa w postaci stworzenia w kompleksie górniczo-energetycznym ośrodka zielonej innowacji.

Oprac. na podstawie CIRE.pl

Nocne Szkolenie Samurajów
Brudzew: Z kobietami, o kobietach i dla kobiet, cz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.