Wspomnienia o tych, którzy odeszli…

Wszystkich Świętych

W tym szczególnym czasie wspominamy tych, którzy w ostatnich miesiącach odeszli. Wśród nich jest wielu mieszkańców powiatu tureckiego, którzy w szczególny sposób zapisali się w pamięci.

Lechosław Pawlak
23 marca 2020 r., po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Lechosław Pawlak, wieloletni zastępca Burmistrza Miasta Turku. Lechosław Pawlak był zastępcą Burmistrza Miasta Turku w okresie od 6 września 1994 r. do 19 listopada 2002 r. Zajmował się sprawami społecznymi (oświata, kultura, sport), kiedy funkcje burmistrzów miasta sprawowali: Krzysztof Nowak, Marian Marczewski i Stanisław Poturała. Wcześniej pracował w ówczesnym Powiatowym Domu Kultury w Turku, w RSW „Ruch” w Turku, KW PZPR w Koninie, Spółdzielniach Pracy „Jedność” i „Alfa” w Turku oraz firmie „Bestseller” w Turku. Zmarł w wieku 75 lat. W 2012 roku wyróżniony odznaką honorową „Za zasługi dla miasta Turku”.

Aleksander Zielony
18 kwietnia zmarł nagle Aleksander Zielony. Pamiętany jest przede wszystkim jako nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego, ale zasiadał również w Radzie Powiatu Tureckiego. Aleksander Zielony był nauczycielem w Turkowskim liceum. Kandydował na radnego Rady Powiatu Tureckiego z listy Platformy Obywatelskiej i głosami wyborców uzyskał mandat. Interesował się wideofilmowaniem, dlatego często na imprezach okolicznościowych pojawiał się z kamerą. Na taśmach filmowych dokumentował także życie Turku i powiatu tureckiego. Prywatnie był pasjonatem jazdy na rowerze, a swoimi zainteresowaniami chętnie dzielił się w mediach społecznościowych

Dh Grzegorz Pawłowski
Druh Grzegorz Pawłowski stał na czele jednostki w Dobrej od 2011 roku. To pod jego przewodnictwem Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrej zyskała nowy sprzęt oraz samochody. Odświeżono i wyremontowano również remizę. Wszyscy ze smutkiem i żalem przyjęli informację o śmierci druha prezesa. 
 

Józef Mikosik
Józef Mikosik pełnił funkcję gospodarza Skarżyn Kolonii od 2000 roku, będąc jednocześnie najstarszym sołtysem w gminie. Na początku sierpnia złożył rezygnację. Przez ponad 20 lat oprócz działalności sołeckiej, aktywnie angażował się w działalność lokalnego samorządu, pracując na rzecz rozwoju gminy.

Waldemar Pawlak
6 września zmarł były dyrektor turkowskiej „Trójki”, prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i Kawaler Orderu Uśmiechu. Dla mieszkańców powiatu tureckiego Waldemar Pawlak to przede wszystkim nauczyciel matematyki i wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Turku. Na początku lat 90. podjął się współtworzenia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i do końca życia stał na jego czele. Utworzył też Uczniowski Klub Sportowy „Trójka” przy SP nr 3 oraz opiekował się kołami filatelistów. W 2000 roku został odznaczony Orderem Uśmiechu, ale to nie jedyne z przyznanych mu wyróżnień. Należą do nich także Medal Komisji Edukacji Narodowej, Medal 50-lecia Polskiego Związku Filatelistów, Srebrny Krzyż Zasługi, Medal za Zasługi dla Sportu Szkolnego, Medal Henryka Jordana czy Złota Odznaka za Zasługi dla Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Dh Wiesław Miling
30 września zmarł druh Wiesław Miling, wieloletni prezes OSP we Władysławowie. Miał 69 lat. Wiesław Miling przez wiele lat, z przerwami, był prezesem gminnego oddziału ZOSP RP we Władysławowie. W latach 2002-2006 pełnił również funkcję radnego gminy Władysławów.


fot.CreaTV


Wszystkich Świętych 2020. Między zadumą a groźbą m...
Malanów: Auto dachowało, podróżujący uciekli

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Xyz w poniedziałek, 02 listopada 2020 11:32

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie (*)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie (*)
Gość
środa, 01 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.