Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

„Wszędzie tam, gdzie zagrożone jest życie i zdrowie ludzkie”, czyli PSP w Turku obchodzi 50-lecie istnienia

50 lat PSP Turek

-Wszędzie tam, gdzie zagrożone jest życie i zdrowie ludzkie oraz mienie tam kierowane są nasze siły i środki. Jesteśmy przy wielkich tragediach, dużych pożarach, śmiertelnych wypadkach oraz wielu nietypowych zdarzeniach- mówił Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Turku kpt.Piotr Pietrucha podczas wyjątkowego jubileuszu. Państwowa Straż Pożarna w Turku obchodziła dzisiaj tj. 21 grudnia 50-lecie swojego istnienia.

Uroczystość rozpoczęła się od meldunku, który przyjął zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego mł.bryg.Arkadiusz Przybyła, a złożył go dowódca uroczystości kpt.Krzysztof Gruszczyński.

Po wprowadzeniu sztandarów Komendy Powiatowej PSP w Turku i odśpiewaniu hymnu państwowego powitano znamienitych gości.

Wśród nich znaleźli się samorządowcy z terenu całego powiatu tureckiego, przedstawiciele instytucji oraz wielu placówek, strażacy, emeryci i renciści.

O tym, jak powstała i rozwijała się Państwowa Straż Pożarna w Turku opowiedział po krótce Robert Bącała. O historii PSP w Turku przeczytać można w publikacji, która powstała z specjalnie z okazji 50 jubileuszu.

Przedstawiona prezentacja nie tylko pokazała, jak wiele się zmieniło od momentu powstania straży, ale również uświadomiła z jaką ciężką pracą zmagają się druhowie każdego dnia.

Kontynuując element uroczystości związany z 100 rocznicą odzyskania niepodległości Polski obecni mieli okazje zobaczyć występ dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Turku. Występ artystyczny dzieci przygotowały pod kierunkiem Małgorzaty Stasiak, Barbary Krzyżostaniak oraz Bernardy Zielińskiej.

Wspominając historię Zawodowej Straży Pożarnej druhowie podziękowali wszystkim, którzy wspierają działania PSP w Turku od strony organizacyjnej, logistycznej i finansowej.

Okolicznościowe upominki gościom przekazali Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Turku kpt.Piotra Pietruchę oraz pełniący obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego mł.bryg.Arkadiusz Janaszkiewicz.

Głos zabrali również zaproszeni goście gratulując strażakom sukcesów oraz życząc wszystkiego, co najlepsze z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku. Samorządowcy z gminy Turek przekazali również czek na kwotę 50.000,00 zł na zakup nowego samochodu ratowniczo- gaśniczego.

Na koniec wszyscy udali się przed budynek w celu odsłonięcia pamiątkowej tablicy na obelisku przy posadzonym jubileuszowym dębie. Symbolicznego odsłonięcia dokonał najstarszy z komendantów i senior strażaków, chorąży w stanie spoczynku Jan Rogodziński.

Po odsłonięciu tablicy odbyło się spotkanie opłatkowe i poczęstunek.
 
Turkowski MOPS z myślą o przyjaciołach
Awanse, odznaczenia i podziękowania z okazji 50-le...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 16 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.