Wszyscy uczestnicy osiemnastki w kwarantannie. Ostatnia grupa otrzymała wyniki badań

covid

Są już wyniki testów na koronawirusa ostatniej grupy osób, które brały udział w odbywającej się niedaleko Turku imprezie osiemnastkowej. Wykonano dziesięć testów, wszystkie wyniki są niestety pozytywne.

W urodzinowym przyjęciu brało udział 60 osób. Wszyscy zostali poddani kwarantannie, natomiast u 26 z nich badania na koronawirusa potwierdziło zakażenie. Chorzy czują się dobrze, a większość z nich nie ma objawów COVID-19. Najmłodszym uczestnikiem imprezy było trzymiesięczne dziecko, a najstarszy z gości miał blisko 70 lat.

-Mamy aktualnie 26 chorych. 60 osób przebywa obecnie na kwarantannie. Zostali nią objęci również członkowie rodzin. Cieszy nas natomiast to, że te osoby nie mają poważnych powikłań. Wszystkie przebywają w domu. Przypominamy, że nie należy podchodzić lekceważąco do obecnej sytuacji. Szczególnie w okresie wakacyjnym, który sprzyja wszelkim spotkaniom- mówiła dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Turku Katarzyna Wysocka.

Organizowanie dużych rodzinnych przyjęć w czasie zagrożenia epidemicznego to wciąż bardzo duże ryzyko, co widać m.in. na przykładzie wspomnianej osiemnastki. W powiecie tureckim aktywnych zakażeń wciąż jest najwięcej w całej Wielkopolsce. Według danych z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego chorych jest 193 mieszkańców.

Ranking zamożności samorządów. Duże spadki w powie...
Amfetamina i kradzione auto. 24-latek zatrzymany p...

Podobne wpisy

 

Komentarze 5

Gość - Ingrid w wtorek, 04 sierpnia 2020 15:59

"Cieszy nas natomiast to, że te osoby nie mają poważnych powikłań"

Bo to wszystko to tak naprawdę KORONAŚCIEMA. Gigantyczna manipulacja na skalę globalną.

"Cieszy nas natomiast to, że te osoby nie mają poważnych powikłań" Bo to wszystko to tak naprawdę KORONAŚCIEMA. Gigantyczna manipulacja na skalę globalną.
Gość - Ewa w sobota, 01 sierpnia 2020 14:55

Czy sala była dezynfekowana ? Tam cały czas odbywają się imprezy !!!

Czy sala była dezynfekowana ? Tam cały czas odbywają się imprezy !!!
Gość - Ehh w piątek, 31 lipca 2020 07:50

Jak wyżej ktoś wspomniał. Czy kelnerzy i kucharki, fotograf i Dj też są na kwarantannie? Czy za tydzień obsłużą inną imprezę?

Jak wyżej ktoś wspomniał. Czy kelnerzy i kucharki, fotograf i Dj też są na kwarantannie? Czy za tydzień obsłużą inną imprezę?
Gość - Ciekawy w piątek, 31 lipca 2020 05:38

A co z obsługą tej imprezy gdzie ona się odbyła wiadomo?

A co z obsługą tej imprezy gdzie ona się odbyła wiadomo?
Gość - Gość1 w czwartek, 30 lipca 2020 19:33

Chciałam sprostować ze dziecko 3miesieczne nie brało udziału w imprezie 18stkowej

Chciałam sprostować ze dziecko 3miesieczne nie brało udziału w imprezie 18stkowej:(
Gość
poniedziałek, 18 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.