Wszystkie bloki na Górniczej ocieplone

Bloki na Górniczej w Turku

Zakończona została termomodernizacja wszystkich bloków na osiedlu przy ul. Górniczej. Akcja termomodernizacja na Górniczej rwała 3 lata i kosztowała ok. 1,7 mln zł.

W tym roku, jeszcze przed sezonem grzewczym, dwa ostatnie bloki przy ulicy Górniczej przeszły termomodernizację. To bloki o numerach 22 i 24. W obu zmodernizowana została instalacja centralnego ogrzewania, poprzez uzupełnienie izolacji, montaż zaworów na pionach świecowych, uzupełnienie zaworów termostatycznych oraz montaż podzielników do pomiaru ciepła i central obsługujących podzielniki. Ściany zewnętrzne od piwnic po najwyższe kondygnacje oraz kominy zostały ocieplone, podobnie jak stropodach nad klatkami schodowymi. Ponadto wymieniono starą, drewnianą stolarkę okienną powierzchni wspólnych w piwnicach, oraz na poddaszu i w lokalach mieszkalnych. Bloki zyskały także nowe drzwi wejściowe do klatek schodowych i nowe zadaszenia nad tymi drzwiami. Ponadto wyremontowane zostały balkony, które należało odpowiednio zaizolować, wymienić obróbki blacharskie i posadzki.

Na podstawie umowy z Gminą Miejską Turek, inwestorem zastępczym ustanowione zostało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku. Do zadań inwestora zastępczego należało przeprowadzenie procedury dotyczącej zlecenia opracowania dokumentacji oraz wykonania termomodernizacji budynków, a także zapewnienie nadzoru nad prawidłowym wykonaniem całego zakresu robót.

Termomodernizacja bloku przy Górniczej 22 kosztowała 310.146,45 zł, natomiast bloku przy Górniczej 24 - 314.466,61 zł. Były to dwa ostatnie, dotąd nieocieplone bloki na tym osiedlu. W minionych latach ocieplone zostały bloki: nr 20 i nr 30 w roku 2017 (576 tys. zł), nr 28 i nr 32 w roku 2018 (478 tys. zł).

źródło:miastoturek.pl

Nagrody i podziękowania dla pedagogów z okazji Dni...
Do turkowskiego szpitala trafią nowe kardiomonitor...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 01 czerwiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.