Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

„Wszystko, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu..”, czyli jubileusz 70-lecia Przedszkola im.Kubusia Puchatka

70-lecie Przedszkola w Tuliszkowie

Miejsce pełne miłości, wrażliwości oraz troski. Tam uśmiechy i niespodzianki czekają na każdym rogu. Przedszkole im.Kubusia Puchatka w Tuliszkowie obchodziło swój wyjątkowy jubileusz. Z tej okazji były podarunki, słodkości oraz wiele muzyki, a przy wejściu na gości czekał sam Kubuś Puchatek.

„Przedszkole to drugi dom”
W piątek, 8 grudnia Przedszkole im.Kubusia Puchatka w Tuliszkowie obchodziło jubileusz 70-lecia istnienia. Działo się wiele, a przygotowane przez kadrę pedagogiczną i podopiecznych niespodzianki były wyjątkowe. Dla gości wystąpiły maluchy, które zaprezentowały wiersze i piosenki będące zwieńczeniem 70 lat istnienia placówki.

To, jak bardzo wychowawcy związani są ze swoimi podopiecznymi i placówką pokazał mały, piękny koncert. Przed publicznością wystąpił zespół Tulibabki, a chwilę później nauczyciele wraz z dziećmi wyśpiewały finałową piosenkę. Wszyscy wspólnie przygotowywali się pod okiem Joanny Gogulskiej.

-Dla każdego dyrektora czas wyznacza inne zadanie. Wracam pamięcią do roku 2004, kiedy obejmowałam stanowisko dyrektora. Jestem dumna, że przez te 14 lat wydarzyło się tak wiele. Że spełniły się marzenia rodziców, nauczycieli, dzieci o nowym przedszkolu, że sprostaliśmy tym zadaniom, że sprostaliśmy tym trudnym wyzwaniom. Nic by się nie wydarzyło, gdyby nie wizja, wiara i determinacja wielu osób- mówiła dyrektor przedszkola Marianna Skubiszewska.

Dyrektor podziękowała między innymi byłemu burmistrzowi Grzegorzowi Ciesielskiemu za ogromne wsparcie, a obecnego zachęciła do współpracy i pomocy w realizacji marzeń, których jest wiele. Tu Marianna Skubiszewska wymieniła choćby powiększenie placu zabaw, przeniesieniu szatni czy wydzieleniu sekretariatu.

Szczególne podziękowania pani dyrektor skierowała w stronę Zdzisława Pietrzaka oraz Mirosława Rojka, którym przekazano bukiety kwiatów.

Gratulacji oraz słów wsparcia było wiele. Wśród osób, które życzyły zarówno pedagogom, jak i podopiecznym sukcesów był burmistrz Krzysztof Roman.

- Przedszkole to jest drugi dom. Tutaj dzieci uczą się, jak żyć w społeczeństwie, jak szanować drugiego, jak odnosić się do siebie i tutaj wpajane mają najważniejsze wartości, które dotyczą tradycji- mówił burmistrz.

O historii słów kilka
W roku 1946 w byłym pałacu z 1829 roku będącego budynkiem Gminnej Spółdzielni powstała „ochronka”, która swą opieką objęła dzieci do lat siedmiu, a wychowawczynią została Maria Macudzińska.

Uroczyste otwarcie nastąpiło 15 grudnia 1948 roku. Wówczas grupa liczyła około 4o dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Kierowniczką została Jadwiga Piwowarska. Pierwsza rozbudowa przeszkolą miała miejsce w roku 1959. Wówczas pojawiły się między innymi dwie sale i kuchnia. W 1981 roku powstała trzecia sala a w kolejnych latach zmieniała się organizacja placówki i właśnie wtedy pojawiło się sześć oddziałów przedszkola.

Dyrektorami byli kolejno Maria Macudzińska, Jadwiga Piwowarska, Jadwiga Pielecka, Jadwiga Piwowarska / Krystyna Henś, Halina Włoczewska, Halina Majda (Włoczewska), Stanisława Ołodziej, Daniela Bonikowska, Maria Kachaniak, Teresa Kopańczyk, Barbara Czyżo, Marianna Skubiszewska, która funkcję tę sprawuję do dziś.

W latach 2004-2008 powstał plac zabaw, wyremontowano sale zajęć, kuchnię i zaplecze kuchenne. Wymieniono także pokrycie dachowe.

15 grudnia 2008 roku w przedszkolu obchodzono jubileusz 60-leia. Wówczas nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy z nazwą przedszkola.

Uroczyste otwarcie rozbudowanego już przedszkola odbyło się w roku 2015. W chwili obecnej do placówki uczęszcza 186 dzieci, które uczą się i bawią w 9 oddziałach.

Wychowawcy wraz z dziećmi podejmują wiele ciekawych i kształtujących zasady inicjatyw. Przeszkole posiada również wiele certyfikatów i odznaczeń, które stanowią doskonałą nagrodę za ciężką pracę i pomysłowość. Wśród nich można wymienić choćby tytuł „Zadowolonego Konsumenta”, certyfikaty „Kreatywne Przedszkole”, „Kubusiowi Przyjaciele Natury” czy „Kreatywne przedszkole- twórczy maluch”.
 
Gm.Turek: Świąteczne cuda na warsztatach w Kowalac...
Szlachetna paczka z romantycznym akcentem

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.