Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wszystko o Terytorialsach w Zespole Szkół Technicznych w Turku

Terytorialsi w Turku

Kim są Terytorialsi? Skąd pochodzi ta nazwa? Jak wyglądają szkolenia i czego uczą? Na te i inne pytania odpowiedzieli przedstawiciele 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej podczas spotkania w Zespole Szkół Technicznych w Turku.

W spotkaniu uczestniczyli samorządowcy, nauczyciele oraz uczniowie ze szkół średnich. Obecnych w auli przywitała rzecznik 12.Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej Anna Szymaniak. Chwilę później głos zabrał mjr Sylwin Donart, który uhonorował medalem dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Turku Wiolettę Adamiak.

-W tym szczególnym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i z powodu tego, że od zawsze współpracujemy chciałbym uhonorować symbolicznym medalem 100- rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości panią dyrektor- mówił mjr Sylwin Donart.

O tym, czym są Wojska Obrony Terytorialnej, jakie działania podejmują oraz czego można się nauczyć wstępując w ich szeregi opowiedział kpt Marcin Misiak.

-Nasza jednostka jest na etapie formowania, dlatego bardzo nam miło, że tyle osób, tak duża ilość młodzieży pojawiła się tutaj w mundurach, co znaczy, że już te osoby myślą o tym żeby związać swe życie z Wojskiem Polskim. Nasza jednostka jest na etapie formowania i w tej chwili powstały już dwa bataliony, czyli jednostki podległe w Śremie i Lesznie. Oprócz tego powstanie jeszcze jednostka w Poznaniu, Turku i Dolaszewie pod Pd Piłą- informuje kpt Marcin Marciniak

Głos zabrała również rzecznik 12.Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej Anna Szymaniak. Przedstawiła ona kulisy pracy w strukturach. Obecni na spotkaniu dowiedzieli się, jak przebiega szkolenie i czego można się podczas jego trwania nauczyć.
 
Władysławów: „Dlaczego Panie z Władysławowa bardzi...
Władysławów: Orły Sportu

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.