Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wybory 2024: Brak chętnych na mandaty w Brudzewie i w gminie wiejskiej Turek

Wybory

Do wyborów samorządowych pozostał niewiele ponad miesiąc. W głosowaniu zaplanowanym na 7 kwietnia zdecydujemy m.in. o tym kto będzie reprezentował nas w radach miast i gmin. Upłynął już termin zgłaszania przez komitety kandydatów na radnych. W związku z brakiem zainteresowania startem w wyborach możliwe jest, że w gminie Brudzew oraz w gminie wiejskiej Turek nie we wszystkich okręgach odbędzie się głosowanie.

Od chwili zarządzenia przez Prezesa Rady Ministrów wyborów samorządowych krok po kroku realizowana jest procedura związana z ich przeprowadzeniem. Napięty harmonogram czynności wyznacza kalendarz wyborczy. Do poniedziałku – 4 marca do godz. 16.00 – każdy z zarejestrowanych komitetów wyborczych, o których pisaliśmy TUTAJ, mógł zgłaszać terytorialnym komisjom wyborczym swoich kandydatów do startu w poszczególnych okręgach wyborczych.

Na moment publikacji niniejszego artykułu [wtorek, 5 marca, godz. 7.00] Powiatowa Komisja Wyborcza w Turku oraz gminne i miejskie komisje wyborcze, które zostały powołane w poszczególnych gminach powiatu tureckiego, nie podały jeszcze nazwisk zarejestrowanych kandydatów. Oficjalnych obwieszczeń dokonały jedynie komisje w gminie wiejskiej Turek oraz w gminie Brudzew. Z uwagi na małe zainteresowanie startem w wyborach w tych gminach, organy wyborcze wydłużyły możliwość zgłaszania kandydatów do startu w niektórych okręgach.

Zgodnie z komunikatem Gminnej Komisji Wyborczej w Turku w aż w ośmiu na piętnaście okręgów wyborczych do startu w wyborach zgłoszony został tylko jeden kandydat. Dotyczy to okręgów nr 2 (Kalinowa, Pęcherze), nr 4 (Kowale Księże), nr 5 (Albertów, Wrząca), nr 9 (część sołectwa Obrzębin), nr 11 (Żuki), nr 12 i 13 (sołectwo Turkowice), nr 14 (część sołectwa Cisew). Na terenie gminy Brudzew taka sytuacja ma miejsce w okręgu nr 2 (część sołectwa Brudzew).

W związku z powyższym komisje w Brudzewie oraz w gminie wiejskiej Turek poinformowały, że w wyżej wymienionych okręgach został przedłużony termin zgłaszania list kandydatów na radnych gminnych do 9 marca. Jeśli do tego czasu nie zgłoszą się inni kandydaci, zarejestrowane dotąd osoby zostaną radnymi bez przeprowadzania głosowania. Możliwy jest więc scenariusz, że nie wszyscy mieszkańcy Brudzewa oraz gminy wiejskiej Turek będą mogli oddać głos w wyborach na gminnych rajców.

O zarejestrowanych w poszczególnych gminach kandydatach na radnych będziemy informować niezwłocznie po dokonaniu przez właściwe komisje wyborcze oficjalnych obwieszczeń.

 a.augustyniak 120x180

„Znajoma z messengera” czyli kolejne oszustwo w po...
Tuliszków: Skarbnik potrzebny od zaraz!

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.