Wybory: Pierwsza tura dla Dudy! Drugi Trzaskowski

Rafał Trzaskowski Andrzej Duda

Kilka minut temu w całej Polsce zostały zamknięte lokale wyborcze. Zakończyła się cisza wyborcza. Pojawiły się pierwsze sondażowe wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich. Według badań exit poll jej zwycięzcą został Andrzej Duda. Za dwa tygodnie zmierzy się w wyborczym pojedynku z Rafałem Trzaskowski.

Po zakończeniu ciszy wyborczej podano wyniki badań exit poll. Już dziś wiemy, że nie udało się rozstrzygnąć wyborów w pierwszej turze, gdyż żaden z kandydatów nie uzyskał ponad 50% poparcia. Według przeprowadzonych badań sondażowych pierwszą turę wyborów wygrał ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda. Zdobył on 41,8% wszystkich głosów. Warto przypomnieć, że w 2015 roku po I turze odnotował on wynik 34,76%.

Za dwa tygodnie, 12 lipca, w trakcie drugiej tury wyborów, przyjdzie mu się zmierzyć z drugim w dniu dzisiejszym kandydatem Koalicji Obywatelskiej Rafałem Trzaskowskim. Zdobył on 30,4%. W dalszej stawce uplasowali się Szymon Hołownia z wynikiem 13,3%, Krzysztof Bosak – 7,4%, Robert Biedroń – 2,9%, Władysław Kosiniak – Kamysz – 2,6%, Marek Jakubiak – 0,5%, Paweł Tanajno – 0,3%, Waldemar Witkowski – 0,3%, Stanisław Żółtek - 0,3%, Mirosław Piotrowski – 0,2%

Według badań sondażowych frekwencja w dzisiejszych wyborach prezydenckich wyniosła 62,9%. Jest to najlepszy wynik ostatnich lat.
Badanie exit poll przeprowadzają ankieterzy, którzy zbierają informacje od osób opuszczających lokale wyborcze. Jest to jedna z najbardziej miarodajnych metod badawczych opinii publicznej. W późniejszym czasie publikuje się tzw. badania late poll. Ostateczne rezultaty poszczególnych kandydatów poda jednak Państwowa Komisja Wyborcza w oficjalnym komunikacie. Warto jednak zauważyć, że różnią one się jedynie nieznacznie od sondaży publikowanych zaraz po zakończeniu ciszy wyborczej.

W miarę napływu danych z okręgowych komisji wyborczych powiatu tureckiego informować będziemy Państwa o tym, jak rozłożyły się głosy w naszym powiecie.

fot. swiony.pl / katowice.wyborcza.pl
Andrzej Styczyński: Kanał im. Kaczyńskiego
Wybory: Frekwencja w powiecie wciąż rośnie. PKW po...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - antypis w środa, 01 lipiec 2020 16:33

A dla czego napisani I tura dla Dudy z Wykrzyknikiem? Czy to cos ma sugerować? II tuta bedzie dla Pana Trzaskowskiego ale Wykrzykiwac tego nie potrzeba.

A dla czego napisani I tura dla Dudy z Wykrzyknikiem? Czy to cos ma sugerować? II tuta bedzie dla Pana Trzaskowskiego ale Wykrzykiwac tego nie potrzeba.
Gość
wtorek, 19 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.