Wybory w Przykonie odbędą się w maju

Wybory

Na 9 maja wyznaczono termin wyborów uzupełniających do rady gminy w Przykonie. Datę głosowania ze względu na pandemię COVID-19 już kilkukrotnie przesuwano.

Od kilku miesięcy rada gminy w Przykonie obraduje w niepełnym składzie. Powodem jest śmierć jednego z radnych. Zgodnie z prawem muszą zostać przeprowadzone w takim przypadku wybory uzupełniające, co w czasie pandemii okazało się dość kłopotliwe. Jeden z terminów wyznaczono na 6 grudnia ubiegłego roku, jednak konieczne było przesunięcie wyborów w okręgu nr 10. Kolejną datą, która również nie doszła do skutku był 24 stycznia 2021 roku, podobnie było z 11 kwietnia.

 Aktualnie termin uzupełniających wyborów wyznaczono na 9 maja. Kalendarz wyborczy przewiduje, że do 4 maja trwać będzie zgłaszanie Komisarzowi Wyborczemu w Koninie zamiaru głosowania korespondencyjnego przez wyborców podlegających w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych. Kampania zakończy się 7 maja o godz. 24.00, a dzień później nastąpi przekazanie przewodniczącemu obwodowej komisji wyborczej spisu wyborców.

Malanów: Grant dla Gminnego Ośrodka Pomocy Społecz...
Władysławów: Pomóż Kindze spełnić marzenie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 04 czerwca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.