Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wyjątkowy odpust na Galewskim Wzgórzu już jutro

Odpust w Galewie
Uroczystości odpustowe na Galewskim wzgórzu rozpoczną się już dzisiejszego popołudnia. Tegoroczny odpust będzie wyjątkowy, ponieważ nastąpi także oficjalne otwarcie Jubileuszu Przemienienia Pańskiego. 
 
W tym roku obchodzony jest jubileusz 100-lecia erygowania parafii w Galewie. Już dziś (5 sierpnia) o godz. 15.00 wierni będą mogli wziąć udział w Godzinie Przemienienia, po niej nastąpią Godzinki o Przemienieniu Pańskim, a o 19.00 odprawiona zostanie msza św. rozpoczynająca odpust. 
 
Nabożeństwa w dzień odpustu, czyli 6 sierpnia, odprawiane będą od godz. 7.00. O godzinie 10.00 odbędzie się msza dla pielgrzymów z Turku i Russocic, natomiast o 11.30 biskup Wiesław Alojzy Mering dokona otwarcia Jubileuszu Przemienienia Pańskiego. Wspólnota galewskego sanktuarium  zaprasza do udziału w uroczystościach odpustowych. My zaś przypominamy, że 6 sierpnia będzie obowiązywać zmieniony ruch drogowy na drogach dojazdowych do Galewa. 
 
Ponadto w niedzielę, 9 sierpnia o godz. 15.00 na cmentarzu cholerycznym w Turku (Zdrojki Lewe) odprawiona zostanie msza święta w intencji zmarłych w wyniku epidemii cholery z 1837 roku.
Ile gminy wzięły z Unii? Najwięcej dotacji w Turku
Kawęczyn: Gmina będzie starać się o środki z Fundu...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - gala w środa, 05 sierpnia 2020 19:58

Tak, będą jeździć i będą rozwozić wirusa.

Tak, będą jeździć i będą rozwozić wirusa.
Gość - ewa w środa, 05 sierpnia 2020 16:30

Czy będą jeździć jakieś autobusy ? Brak jakichkolwiek komunikatów !!!

Czy będą jeździć jakieś autobusy ? Brak jakichkolwiek komunikatów !!!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.