Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wyjątkowy prezent dla druhów z OSP Turek

OSP Turek

49 lat temu druhowie z OSP Turek świętowali stulecie swojej jednostki. Na jubileusz nie dotarła wówczas delegacja OSP Śrem, jednak po niemal pięciu dekadach przygotowany na tę okazję prezent trafił do turkowskich druhów. Była to nie lada niespodzianka.

Nikt dziś nie wie, co stanęło na przeszkodzie, aby strażacy ochotnicy ze Śremu osobiście stawili się na uroczystościach jubileuszowych. Przygotowali jednak prezent, który po blisko pięciu dekadach odnaleziono i dostarczono do Turku.

- W czasie porządków w remizie znaleźliśmy życzenia, które miały dotrzeć tutaj niemal 50 lat temu. Bliżej nieokreślone jest to dlaczego prezent nie dotarł na czas - mówili członkowie delegacji OSP Śrem, którzy pojawili się w Turku w sobotę, 17 lutego.

Ów upominek to antyrama z fotografiami i specjalną dedykacją: „Nie mogąc osobiście wziąć udziału w waszym wspaniałym świcie 100 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku przesyłamy tą drogą serdeczne życzenia pomyślnego rozwoju oraz pracy i służby na rzecz dobra współobywateli miasta Turek, całego Województwa Konińskiego i naszej ojczyzny Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej” - tak brzmiała treść życzeń skierowanych do turkowskich druhów 10 września 1975 roku.

Kawęczyn: Rok pełen sukcesów, czyli zebranie spraw...
Drużyna z Brudzewa zwycięzcą Gminnego Turnieju Hal...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.