Wynagrodzenia dla wychowawców szkół i przedszkoli w Gminie Miejskiej Turek będą większe

Aleksandra Purcel-Kowalska

Podczas sesji Rady Miejskiej w Turku, która odbyła się 30 października podjęto uchwałę dotyczącą wynagrodzeń dla wychowawców klas w szkołach, a także oddziałach przedszkolnych. Dodatek od 2009 roku był niezmieniany. Przez dziewięć lat ustanowiony był na poziomie 60 zł, teraz pedagodzy mogą liczyć na więcej.

Radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie ustalenia regulaminu określającego wysokość i szczegółowe warunki obliczania i wypłacania niektórych składników wynagrodzenia dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach i przedszkolach dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Turek. Zmiana polega na podwyższeniu wartości dodatku funkcyjnego z tytułu sprawowania funkcji z kwoty 60 zł na 100 zł.

-Dodatek był od 2009 roku niezmieniany. Przez dziewięć lat był on na poziomie 60 zł. W tym roku dzięki inicjatywie związków zawodowych oraz burmistrza w czerwcu tego roku zapadła decyzja podczas obrad rad pedagogicznych na których burmistrz gościł. Wówczas padła sugestia ze strony związków zawodowych żeby pomyśleć o wzroście tego dodatku. Formalnie nie wpłynęło żądne pismo od związków zawodowych. Tak naprawdę z inicjatywy urzędu w związku z pracami nad ponadzakładowym układem zbiorowym wspólnie wypracowaliśmy ze związkami zawodowymi stanowisko, że w tym roku możemy to podnieść do kwoty 100 zł- informuje kierownik Wydziału Spraw Społecznych Aleksandra Purcel-Kowalska.

Jak dodała jest to uchwała typowo korzystna dla nauczycieli i wychowawców. Nie brano pod uwagę podwyższenie stawek za opiekuna stażu, natomiast jeśli zaistnieje taka potrzeba i pojawią się wnioski podjęte zostaną również rozmowy w tym temacie.

Uchwałę poparli wszyscy radni, jednak nie wszyscy wyrazili zadowolenie w związku z wysokością niniejszego dodatku.

-Popieram projekt tej uchwały, chociaż musze przyznać, że jestem trochę zawiedziony, bo zapowiedzi były takie, że ten dodatek wzrośnie o 150 zł. Takie były nadzieje. Wysokość tego dodatku w szkołach prowadzonych przez powiat turecki wynosi ponad 100 zł i była nadzieja, że przebijemy powiat w wysokości tego dodatku- mówił Albin Zańko.

Radny wyraził również nadzieję, że w roku 2019 burmistrz Turku pochyli się do postulatów związków zawodowych i dodatek będzie rósł wraz z innymi dodatkami.

-To nie są wyścigi, abyśmy się ścigali z innymi samochodami, kto da więcej. Należy przede wszystkim pamiętać, że to są pieniądze mieszkańców Turku i uważam, że jeżeli po tylu latach kiedy rzeczywiście ten dodatek wynosił tylko 60 zł, to i tak dobrze, że w tej kadencji udało nam się, aby dodatek za wychowawstwo podnieść do 100 zł, czyli o 40 zł więcej- odpowiedział radnemu burmistrz Turku.

Ostatecznie uchwała podjęta została jednogłośnie.

Lokalna scena polityczna w Turku bez Dariusza Młyn...
Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Turku na zakończe...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 07 czerwca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.