• rodamed strona2 baner

Wystawa multimedialna “O ludzkiej kondycji w czasach ekstremalnych”

O ludzkiej kondycji w czasach ekstremalnych” w ILO

“O ludzkiej kondycji w czasach ekstremalnych i co z tego wynika – z punktu widzenia człowieka, który przeżył KL Auschwitz Wywiad z Władysławem Bartoszewskim w 11 odsłonach”. Właśnie o tym mówi wystawa multimedialna, która otwarta została 8 marca w I Liceum Ogólnokształcącym w Turku.

Podczas oficjalnego otwarcia głos zabrał wicestarosta Władysław Karski, który powitał zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się między innymi wiceprezes zarządu fundacji Bogdan Ciechucki, Władysław Teofil Bartoszewski, wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk oraz wójt gminy Przykona Mirosław Broniszewski, były starosta powiatu tureckiego, obecny radny Mariusz Seńko oraz radna Aneta Seńko.
Władysław Karski podziękował również dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego za miłe przyjęcie.

Bohaterem wystawy, którą mamy okazję podziwiać jest profesor Władysław Bartoszewski, świadek historii i uczestnik największych wydarzeń w Europie i świecie w XX i początku XXI wieku, wróg systemów totalitarnych oraz autorytarnych. Wystawa obejmuje trzynaście plansz poświęconych właśnie jemu. Oprócz tego jest także jedenaście udzielonych przez niego wywiadów. Integralnym elementem przedsięwzięcia jest cykl lekcji przygotowanych przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społeczych i Szkoleń. Lekcje mogą być elementem zajęć z języka polskiego, etyki, filozofii, wiedzy o społeczeństwie, historii a skierowane są przede wszystkim do uczniów szkól średnich.

Wystawa, którą można podziwiać w I Liceum Ogólnokształcącym w Turku powstała dzięki porozumieniu Starosty Powiatu Tureckiego z Fundacją Instytutu im.Władysława Bartoszewskiego.
 
Piękne i szlachetne konie zaprezentowano podczas p...
Z podróży…do Tajlandii

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
poniedziałek, 20 maj 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.