Z Inkubatora w Krwonach na Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku

Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku

Smakosze z całej Polski mieli okazję posmakować i kupić produkty wytwarzane w funkcjonujących od niedawna Inkubatorze Kuchennym w Krwonach. Okazją do tego był Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku w Poznaniu, gdzie produkty z powiatu tureckiego gościły po raz pierwszy.

W czwartek, 15 sierpnia poznański Stary Rynek tradycyjnie już wypełnił się kramami, a podróżując między stoiskami można było wybrać się w kulinarną podróż po Polsce. Produkty, które pojawiają się na jarmarku to synonim wysokiej jakości. Wiele z nich powstaje w niewielkich lokalnych wytwórniach. Wśród nich goście - nie tylko z Polski - mogli znaleźć także te, które przyjechały prosto z naszego powiatu.

Na stoisku trzech organizacji działających na terenie powiatu tureckiego - Spółdzielni Socjalnej "POWRÓCISZ TU", Fundacji ze Smakiem oraz Turkowskiej Unii Rozwoju - T. U. R. pojawiły się produkty Ziemi Tura. Wprowadzanie na rynek lokalnych, w stu procentach naturalnych produktów jest możliwe właśnie dzięki uruchomieniu w gminie Brudzew Inkubatora Kuchennego. Ilość osób, które odwiedziły stoisko, gdzie prezentowano miody i przetwory tylko potwierdza, że zainteresowanie tradycyjnymi wyrobami nieprzerwanie rośnie.

fot. Spółdzielnia Socjalna Powrócisz Tu/fb

Wielkopolscy „Terytorialsi” uczcili Święto Wojska ...
Dobra: Druhny i Druhowie z Piekar świętowali 100 l...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 26 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.