Z jakim poparciem do władzy? Broniszewski najlepiej. Najsłabiej we Władysławowie

Włodarze Powiat Turecki

Z okazji rozpoczynającej się nowej kadencji samorządu postanowiliśmy prześledzić, który z wójtów i burmistrzów uzyskał największe poparcie wśród mieszkańców.

Liderem tego zestawienia niezaprzeczalnie Mirosław Broniszewski. Był on co prawda jedynym kandydatem na wójta gminy Przykona i za tym, aby objął on to stanowisko zagłosowało 85,97 proc. mieszkańców.

Drugi wynik należy do Karola Mikołajczyka, któremu mieszkańcy gminy Turek zaufali już kolejny raz. Wójt wygrał w pierwszej turze uzyskując 71,49 proc. głosów.

Mieszkańcy Dobrej postawili na Tadeusza Geblera, który otrzymał poparcie na poziomie 68,01 proc.

Tuż za podium znalazł się wójt Brudzewa Cezary Krasowski, który w październikowych wyborach otrzymał 66,23 proc. głosów.

Powyżej 60 proc. głosów otrzymali także wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak (61,34 proc.), burmistrz Turku Romuald Antosik (61,28 proc.) oraz nowy burmistrz Tuliszkowa Krzysztof Roman (61,7 proc.).

Wójtowie z najniższym poparciem to Ireneusz Augustyniak w gminie Malanów (54,35 proc.) i jedyna w powiecie kobieta na tym stanowisku, wójt Władysławowa - Elżbieta Klanowska (52,57 proc.).

Wideo: I Sesja Rady Gminy Turek
Akcja ratunkowa na Jedwabniczej. Mężczyzna walczy ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.