Z wiceministrem zdrowia o sprzęcie dla SP ZOZ w Turku 

spotkanie z ministrem zdrowia

O systemie opieki zdrowotnej w czasie pandemii koronawirusa, zakupie tomografu oraz dodatkowych środkach z rezerwy rządowej dla SP ZOZ w Turku rozmawiano podczas spotkania samorządowców z powiatu tureckiego z wiceministrem Januszem Cieszyńskim.

Spotkanie z ministrem, w którym oprócz starosty Dariusza Kałużnego, a także samorządowców z powiatu tureckiego uczestniczył również poseł Ryszard Bartosik zorganizowano w Starostwie Powiatowym w Turku. Rozmowy dotyczyły przede wszystkim tego, jak wygląda sytuacja związana z walką z koronawirusem na terenie naszego powiatu, gdzie jak dotąd odnotowano siedem przypadków zachorowań na COVID-19, przy czym sześć osób pokonało już chorobę. Minister Cieszyński podkreślił, że w całej Polsce nie było przyapdków, aby zabrakło w szpitalach respiratorów czy też personelu medycznego do pomocy chorym. Nie powtórzyły się w naszym kraju sceny, które można było obserwować za południową czy zachodnią granicą. Jak zaznaczał dyrektor szpitala w Turku, karetka z SP ZOZ służyła natomiast do transportu osób z podejrzeniem choroby do szpitali jednoimiennych. Za sprawne działanie służb na terenie powiatu tureckiego, ale też całego województwa podziękował również poseł Ryszard Bartosik. 

 

Z samorządowcami minister rozmawiał również o szerokim wsparciu potrzeb sprzętowych w szpitalu powiatowym, wspominając o wniosku na tomograf, ale też innych inwestycjach, jakie można zrealizować w związku z „odmrażaniem” systemu zdrowia. Złożono już bowiem wniosek z rezerwy rządowej na kwotę 100 tys. zł na zakup sprzętu dla turkowskiego szpitala. - Jeszcze dokładnie zostaną te potrzeby przeanalizowane i w najbliższych tygodniach można spodziewać się pozytywnego rozpatrzenia wniosku - mówił minister Janusz Cieszyński. 

 

Sprzętem o który zabiega powiat jest także tomograf. Zasadność jego zakupu podkreślała również obecna na spotkaniu Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału NFZ w Poznaniu. - Ten szpital jest standardowym szpitalem powiatowym, ale posiada oddział ortopedii, czyli tomograf mógłby być wykorzystany na rzecz pacjentów szpitala. Taki wniosek już był przez NFZ opiniowany, że taki sprzęt jak tomograf mógłby być dla pacjentów tego szpitala wykorzystywany i pacjenci nie byliby wtedy narażeni na jeżdżenie gdzieś dalej do innych powiatów albo do podmiotu, który posiada oddzielną umowę na tomograf - mówiła dyrektor wielkopolskiego NFZ. Korzystanie z tomografu będącego w podmiocie zewnętrznym, jak zaznaczył dyrektor SP ZOZ Krzysztof Sobczak, angażuje czas pracowników i stwarza dyskomfort związany z przemieszczaniem się dla samych pacjentów. O tym, że zarząd powiatu obecnej kadencji stawia na ochronę zdrowia jako jeden z filarów przypomniał także starosta Dariusz Kałużny. - 

Nie ukrywam, że zabieganie o tomograf w naszym szpitalu trwa juz od kilkunastu miesięcy, jestem dumny z tego, że mogłem ze wszystkimi samorządowcami doprowadzić do takiej sytuacji, że praktycznie wszyscy podjęli uchwałę o dołożeniu 100 tys . zł na ten tomograf. Powiat turecki zabezpieczył też niemałą kwotę. Dziś były rozmowy z ministrem zdrowia i myślę, że były na tyle owocne, że już wkrótce szpital dostanie dodatkowe 100 tys. zł na sprzęt - podsumował starosta. 

Szpital wraca do planowanych zabiegów
Twoja krew jest ważna - podziel się nią!

Podobne wpisy

 

Komentarze 11

Gość - Bożena w wtorek, 09 czerwca 2020 10:22

Panowie Barosik i Kałużny, niestety ale nie zamarzcie obrazu nic nierobienia i braku wizji. Skończy się niebawem możliwość obrzucania ludzi błotem, będzie trzeba brać odpowiedzialność. UWAGA niebawem konferencja, że Panowie wogóle przyszli dziś do pracy katastrofaaaaa ....

Panowie Barosik i Kałużny, niestety ale nie zamarzcie obrazu nic nierobienia i braku wizji. Skończy się niebawem możliwość obrzucania ludzi błotem, będzie trzeba brać odpowiedzialność. UWAGA niebawem konferencja, że Panowie wogóle przyszli dziś do pracy :D:D:D:D:D katastrofaaaaa ....
Gość - Gover w wtorek, 09 czerwca 2020 08:25

Minister da 100 tyś tyle, co np. gm. Malanów lub Kawęczyn. TO JEST KPINA

Minister da 100 tyś tyle, co np. gm. Malanów lub Kawęczyn. TO JEST KPINA :(
Gość - Obatel w wtorek, 09 czerwca 2020 07:56

DOJNA ZMIANA ZNISZCZY TUREK I CAŁY NASZ REGION ! TO JEST BANDA CIAMAJD KTÓRA NA NICZYM SIĘ NIE ZNA ! DDDDDNNNNOOOOO !!!

DOJNA ZMIANA ZNISZCZY TUREK I CAŁY NASZ REGION ! TO JEST BANDA CIAMAJD KTÓRA NA NICZYM SIĘ NIE ZNA ! DDDDDNNNNOOOOO !!!
Gość - Anty_sik w wtorek, 09 czerwca 2020 07:55

A gdzie ukrył się Anty_sik?

A gdzie ukrył się Anty_sik?:D
Gość - Jan w poniedziałek, 08 czerwca 2020 22:19

A co z koleją?

A co z koleją?:D
Gość - dobra rada w wtorek, 09 czerwca 2020 08:51

Kolejkę wybuduje PO PO będą mieli duże zadanie nie do uniknięcia

Kolejkę wybuduje PO PO będą mieli duże zadanie nie do uniknięcia
Gość - mix w poniedziałek, 08 czerwca 2020 21:05

Czy to jest ta chamska hołota o której krzyczał Kaczyński ?

Czy to jest ta chamska hołota o której krzyczał Kaczyński ?
Gość - htn w wtorek, 09 czerwca 2020 08:54

Weź się do pracy . Komuś się to należał

Weź się do pracy . Komuś się to należał
Gość - tgv w środa, 10 czerwca 2020 05:04

"Komuś się to należał''? Idź na terapię .

"Komuś się to należał''? Idź na terapię .
Gość - pielęgniarka w poniedziałek, 08 czerwca 2020 19:06

Ten tomograf będzie schowany jak maseczki?

Ten tomograf będzie schowany jak maseczki?
Gość - Gosc w poniedziałek, 08 czerwca 2020 15:56

Czy to ten minister, któremu przypisuje się autorstwo przepisu o braku odpowiedzialności urzędników za działalność w okresie epidemi?

Czy to ten minister, któremu przypisuje się autorstwo przepisu o braku odpowiedzialności urzędników za działalność w okresie epidemi?
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.