Za dobro wynagradzać, a za zło karać, czyli polityka kadrowa w radzie miejskiej Turku

Jerzy Pionke

Od grudnia Jerzy Pionke nie jest członkiem klubu radnych PiS i niezrzeszonych działającego w radzie miejskiej Turku. Okazuje się jednak, że po odejściu zaczął rozwijać skrzydła i został wiceprzewodniczącym komisji porządku publicznego i ochrony środowiska. Nie ma co ukrywać, że nowe obowiązki to również nowa, wyższa dieta.

Obecna kadencja rady miejskiej, w której większość ma Ziemia Turkowska, pokazała już kilkukrotnie, że wyjątkowo łatwo jest utracić zaufanie, szczególnie będąc w opozycji. Skutkuje to rzecz jasna odwołaniem z zajmowanych funkcji. W 2019 roku przekonali się o tym Karol Serafiński i Dariusz Jasak. Sytuacja radnego Serafińskiego w radzie miejskiej Turku stała się skomplikowana już w momencie, w którym postanowił on publicznie ogłosić, że rezygnuje z członkostwa w Ziemi Turkowskiej. Kiedy Karol Serafiński znalazł się w gronie radnych przeciwnych przerwaniu sesji i to musiało wywołać kolejne skutki. Padł wniosek o jego odwołanie z funkcji przewodniczącego komisji porządku publicznego i ochrony środowiska. Tego samego dnia odwołano z funkcji wiceprzewodniczącego rady Dariusza Jasaka - oficjalnie ze względu na utratę zaufania i brak współpracy ze wszystkimi radnymi. Sam zainteresowany nie mógł się nawet obronić, bo głosowanie przeprowadzono pod jego nieobecność.

Okazuje się, że rozstanie z klubem radnych PiS i niezrzeszonych może natomiast przynosić korzyści. Jerzy Pionke, który z opozycyjnym klubem rozstał się pół roku temu został obdarowany funkcją wiceprzewodniczącego komisji porządku publicznego i ochrony środowiska, o czym można było usłyszeć podczas czwartkowej (23 czerwca) sesji rady miejskiej. Korzyść jest nie byle jaka, bo oprócz prestiżu radny jako zastępca przewodniczącego komisji może liczyć na dietę o kilkaset złotych wyższą. Będąc w opozycji na podwyżkę diety liczyć nie mógł. Gratulacje za objęcie nowej funkcji przekazał radnemu Pionke przewodniczący klubu radnych PiS i niezrzeszonych, Grzegorz Wojtczak.

Uczniowie szkoły muzycznej koncertowo podsumowali ...
Kto głosowałby za usunięciem przewodniczącej rady ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

Gość - gość w poniedziałek, 27 czerwca 2022 09:13

Jakby nie ta dieta, to pewnie większość z tych radnych palcem by nie kiwnęła...

Jakby nie ta dieta, to pewnie większość z tych radnych palcem by nie kiwnęła...
Gość - Maryla w niedziela, 26 czerwca 2022 12:47

Jurek jak Ci nie wstyd, jeszcze niedawno mówiłeś jaka to ta przewodnicząca taka siatka i owaka, to samo mówiłeś o Burmistrzu a teraz jesteś w ich szeregach. Za grosz honoru u Ciebie.

Jurek jak Ci nie wstyd, jeszcze niedawno mówiłeś jaka to ta przewodnicząca taka siatka i owaka, to samo mówiłeś o Burmistrzu a teraz jesteś w ich szeregach. Za grosz honoru u Ciebie.
Gość - ada w piątek, 24 czerwca 2022 11:52

I bardzo dobrze, zrozumiał co dobre a co złe !!!

I bardzo dobrze, zrozumiał co dobre a co złe !!!
Gość - Otto w czwartek, 23 czerwca 2022 23:42

A co z Lamentem?

A co z Lamentem?
Gość
środa, 17 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.