Zakaz wychodzenia z domu. Można pójść tylko do pracy i sklepu

Mateusz Morawiecki

Przed nami trudna faza. Będą one dotyczyć każdego z nas, życia codziennego. Ta decyzja jest niezbędna - mówił premier Mateusz Morawiecki zapowiadając nałożenie kolejnych ograniczeń, które pomóc mają w walce z koronawirusem. Od środy, 25 marca obowiązywać będzie zakaz wychodzenia z domów.

Nowe rozporządzenie wskazywać będzie możliwość opuszczenia domu tylko w określonych przypadkach, jak pójście do pracy, zrobienie zakupów spożywczych bądź zakupów w aptece, wizyta u lekarza czy też wyjście z psem. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zaapelował natomiast, aby ludzie nie gromadzili się też w parkach czy na placach zabaw. Zmiany obejmą również komunikację miejską - chodzi tu o zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy podróżującymi - połowa miejsc musi zatem pozostać pusta.

Wprowadzony także zostanie zakaz przemieszczania się powyżej dwóch osób, jednak nie będzie on dotyczyć rodzin. Od jutra obowiązywać będzie również całkowity zakaz zgromadzeń, z wyjątkiem tych, w których uczestniczą jedynie członkowie rodziny. Minister Zdrowia odniósł się także do obrzędów liturgicznych - odtąd w pogrzebach, mszach świętych itp. będzie mogło wziąć udział maksymalnie pięć osób, wyłączając sprawujących te obrzędy. Złamanie zasad będzie karane, a sankcje wyniosą - jak zaznaczył minister - od mandatu do 5000 zł.

Fot.Kancelaria Premiera

Lokalna firma wspiera mieszkańców w walce z wiruse...
Nieprzerwana współpraca służb. Zespół zadaniowy od...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - gruby w wtorek, 24 marzec 2020 18:58

Nie zakazują bezpośrednio, tylko zalecają, bo to może zrobić tylko stan wyjątkowy w kraju, a tego bronią ze względu na wciąż chęć przeprowadzenia wyborów...

Zatem Czy można wyjść pobiegać? Czy można iść na spacer?

Odpowiedź brzmi: tak i dopóki rząd nie wprowadzi stanu wyjątkowego nie może tego zmienić.

Co nie zmienia faktu że nie jest to wskazane.

Nie zakazują bezpośrednio, tylko zalecają, bo to może zrobić tylko stan wyjątkowy w kraju, a tego bronią ze względu na wciąż chęć przeprowadzenia wyborów... Zatem Czy można wyjść pobiegać? Czy można iść na spacer? Odpowiedź brzmi: tak i dopóki rząd nie wprowadzi stanu wyjątkowego nie może tego zmienić. Co nie zmienia faktu że nie jest to wskazane.
Gość - BOLO w wtorek, 24 marzec 2020 21:12

Psychiatra to specjalista, który pomoże rozwiązać problemy naszego zdrowia psychicznego. Warto się do niego udać, gdy przechodzimy trudny okres i cierpimy. Nie należy obawiać się psychiatry.

Psychiatra to specjalista, który pomoże rozwiązać problemy naszego zdrowia psychicznego. Warto się do niego udać, gdy przechodzimy trudny okres i cierpimy. Nie należy obawiać się psychiatry.
Gość
czwartek, 02 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.