Zakład w Turku wchodzi w nowy etap integracji z Flokk i informuje o planach na rok 2021

profim

Firma Profim w swojej 30-letniej historii przechodziła przez wiele zmian oraz stawiała czoła wielu wyzwaniom. Niespełna 3 lata temu jeden z największych zakładów w Turku stał się integralną częścią Flokk. Zmiana właściciela była katalizatorem kolejnych przemian. Z polskiej firmy, mocno osadzonej w lokalnej społeczności, wyrosła europejska gałąź rozprzestrzeniająca się na światowe rynki. To wszystko możliwe było dzięki pasji, zaangażowaniu oraz wysokim umiejętnościom pracowników, współpracy z lokalnymi władzami, dostawcami i producentami oraz integracji z Flokk.

Flokk stawia na zakład w Turku poprzez szereg inwestycji i planów rozwojowych:
• 4 stycznia 2021 roku zmianie uległa nazwa zakładu w Turku z Profim sp. z o.o. na Flokk sp. z o.o. Zmiana ma charakter formalny – rozdziela nazwę marki (Profim) od nazwy firmy (Flokk Sp. z o.o.) i nie wiążą się z nią żadne zmiany organizacyjne. Profim pozostaje jako marka – silna, doświadczona, z bogatym portfolio produktów i będzie nadal rozwijana.
• W zakładzie w Turku powstaje jeszcze większy magazyn wysokiego składowania (MWG). Rozbudowa obecnego magazynu z ok. 2500m2 do ok. 5100m2 podwoi możliwości magazynowe powiększając je o 3000 miejsc paletowych oraz dodatkowe 600m2 na składowanie produktów wielkogabarytowych. Rozbudowa MWG jest kolejną, po systemie szwalniczym ETON oraz nowej linii montażu ASTOR, inwestycją Flokk w Turku.
• Ze względu na silniejszą integrację marki Offecct jako lidera globalnej oferty, została podjęta decyzja
o połączeniu całej produkcji siedzisk miękkich w jednym z głównych zakładów produkcyjnych grupy tym zlokalizowanym w Polsce, w Turku. Przeniesienie produkcji z Tibro (Szwecja) do Turku ma nastąpić do końca 2021 roku.
• Wcześniej, bo już z początkiem obecnego roku, zakład w Turku przejmie szycie pokrowców od kooperanta Flokk – firmy LTP, co wiąże się z potrzebą zwiększenia zatrudnienia na Wydziale Szwalni. W zakładzie w Turku będą szyte pokrowce m.in. na: BMA, HÅG i RH, tym samym zakład stanie się centrum kompetencji szycia grupy Flokk.
• Rozwój zakładu w Turku jest związany również z marką Giroflex. W 2021 roku przejmie on proces szycia pokrowców od firmy LTP dla marki Giroflex oraz dodatkowo przejmie produkcję szycia, wylewania pianek oraz tapicerowania półproduktów dla Giroflex w postaci: siedzisk, oparć oraz zagłówków we wszystkich przewidzianych konfiguracjach. Projekt potrwa do osiągnięcia pełnych mocy produkcyjnych pod koniec II kwartału 2021, czyli całkowitego przejęcia produkcji komponentów od dotychczasowych dostawców Giroflex. W planach jest również przeniesienie całej produkcji Giroflex z Koblencji, w Szwajcarii do zakładu w Turku, jednak nie zostało to jeszcze przesądzone.
• W ramach realizacji strategii Flokk, w grudniu 2020 poinformowaliśmy IKEA o zakończeniu współpracy. Obecnie stawiamy na rozwój 8 marek należących do Flokk: Profim, Giroflex, Offecct, HAG, RBM, RH, BMA, 9to5. W ramach Flokk tworzymy spójną i kompleksową ofertę z różnorodnymi produktami i w najbliższej przyszłości chcemy rozwijać oraz zwiększać ich produkcję i sprzedaż, dlatego skupiamy się na rozwoju wewnętrznych procesów produkcyjnych w grupie m.in. poprzez inwestycje w zakładzie w Turku.

 

Uwaga! Policja ostrzega przed wyłudzaniem danych l...
Rusza organizacja transportu pacjentów na szczepie...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Agent Bolek w środa, 13 stycznia 2021 19:32

W Profim pracowało 3 lata wcześniej ok.1800 osób, obecnie 900? To doskonale pokazuje pseudorozwój firmy. Kiedyś był prezes i 2 dyrektorów i wszystko śmigało, aż czarno na produkcji było, teraz każdą rurkę robi firma zewnętrzną.

W Profim pracowało 3 lata wcześniej ok.1800 osób, obecnie 900? To doskonale pokazuje pseudorozwój firmy. Kiedyś był prezes i 2 dyrektorów i wszystko śmigało, aż czarno na produkcji było, teraz każdą rurkę robi firma zewnętrzną.
Gość - Janusz w wtorek, 12 stycznia 2021 17:26

Pytanie kto to będzie robił? 30 dyrektorów skoro od zeszłego roku sa tam same zwolnienia. Trybuna ludu dla ludzi z powiatu.

Pytanie kto to będzie robił? 30 dyrektorów skoro od zeszłego roku sa tam same zwolnienia. Trybuna ludu dla ludzi z powiatu.
Gość
piątek, 21 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.