Zakończenie kwalifikacji wojskowej 2019

Zakończenie kwalifikacji wojskowej

We wtorek 9-go kwietnia miało miejsce podsumowanie kwalifikacji wojskowej z terenu Powiatu Tureckiego. Starosta Dariusz Kałużny podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację kwalifikacji i jej sprawne przeprowadzenie. W tym roku selekcja kandydatów przebiegała bez zastrzeżeń i zakłóceń, a starosta wyraził nadzieję na równie dobrą współpracę w przyszłym roku.

Obecny Wojskowy Komendant Uzupełnień podpułkownik Rafał Wojciechowski wyraził wdzięczność za przygotowanie i przeprowadzenie kwalifikacji wojskowej w Powiecie Tureckim.

Powiatowa Komisja Lekarska pracowała w SP nr 1, w budynku przy ulicy Parkowej 3 i od 18-go marca dokonała oceny zdolności do czynnej służby wojskowej mężczyzn i kobiet, którzy z chwilą otrzymania odpowiedniej kategorii, zostali przeniesieni do rezerwy, a ochotnicy – po spełnieniu odpowiednich kryteriów – do wojskowej służby zawodowej.

Na komisję zostało wezwanych 435 osób ( z rocznika 2000), a stawiło się 431 osób, co stanowi 99 procent. W poniedziałek przed komisją kwalifikacyjną stawiło się 13 pań z tzw. zawodów specjalnych. Do takich zawodów zalicza się specjalizacje medyczne, pielęgniarskie, farmaceutyczne, czy nawigatorskie.

Podpułkownik Wojciechowski ocenia, że młodzi ludzie z naszego regionu przejawiają wyjątkowe zainteresowanie jeśli chodzi o wiązanie swojej przyszłości z wojskiem.

 

Tuliszków: Strażacy pojawili się w lesie w Wymysło...
SEO - realne zagrożenie dla telewizji

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Antoni w niedziela, 14 kwiecień 2019 20:25

No logiczne, że przejawiają wyjątkowe zainteresowanie. A co ma Turek do zaoferowania ? Pracę za 2000 netto ?

No logiczne, że przejawiają wyjątkowe zainteresowanie. A co ma Turek do zaoferowania ? Pracę za 2000 netto ?
wtorek, 16 lipiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.