Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Zakończyły się szkolenia dla mieszkańców Gminy Turek

Komputery Gmina Turek

Na początku grudnia zakończył się cykl szkoleń z kompetencji cyfrowych realizowanych w Gminie Turek. Efektem szkoleń jest blisko stu zadowolonych kursantów, którzy zyskali lub poszerzyli swoją wiedzę w zakresie kompetencji cyfrowych i możliwości jakie daje Internet. Ułatwiała to praca w małych grupach i w przyjaznym miejscu jakim był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słodkowie.

Uczestnicy oprócz solidnej porcji praktycznej wiedzy podczas dwudniowych szkoleń otrzymali materiały szkoleniowe, catering kawowy, obiady oraz certyfikat potwierdzający ukończenie kursu.

Szkolenia były szeroko promowane. Mieszkańcy gminy otrzymali nie tylko kurendy, ale i wiadomości SMS z informacjami o szkoleniu. Plakaty informacyjno-promocyjne projektu wisiały zarówno na słupach ogłoszeniowych sołectw i w gminnych szkołach czy autobusach, ale także były rozwieszone na terenie gminnych plenerowych wydarzeń kulturalnych.

Największą popularnością cieszyły się szkolenia z zakresu „Moje finanse i transakcje w sieci” (3 szkolenia) oraz „Mój biznes w sieci” (2 szkolenia) natomiast jedno szkolenie zostało przeprowadzone z tematów: „Rodzic w Internecie”, „Kultura w sieci” oraz „Tworzę własną stronę internetową (blog)”. Rozpiętość tematów pokazuje jedno – każdy kursant mógł znaleźć obszar który go najbardziej interesował.

Warto przypomnieć, że na organizację szkoleń Gmina Turek uzyskała 100 procentowe dofinansowanie na blisko 50 tysięcy złotych.

Zakupiony, ze względu na szkolenia, sprzęt komputerowy (nowoczesne laptopy 2w1 z ekranami dotykowymi wraz z szafką mobilną do ich ładowania i przechowywania) niebawem trafi do jednej ze szkół Gminy Turek i dalej będzie służył mieszkańcom - tym razem już nieco młodszym - uczniom.

Projekt „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: wielkopolskiego i zachodniopomorskiego” był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

logotypy kolor

 

Akcja poboru krwi Klubu HDK PCK im. Św. Folriana O...
Brudzew: „Dnia jednego o północy”, czyli spotkanie...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 28 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.