Zamiast kopalni, produkcja paneli fotowoltaicznych, czyli plany ZE PAK na koniec „Adamowa”

Fotowoltaika

Czy na terenach należących do grupy ZE PAK powstanie linia produkująca panele fotowoltaiczne? Sytuacja na rynku energii elektrycznej, kłopoty z otwieraniem nowych odkrywek i kondycja ekonomiczna spółki skłania do poszukiwania rozwiązań, a inwestycje w OZE dają możliwość rozwoju regionu po zakończeniu wydobycia.

Plany kontrolowanej przez Zygmunta Solorza spółki ZE PAK zakładają, że na terenie Warenki prowadzona ma być produkcja paneli fotowoltaicznych, wytwarzanie elementów do montażu oraz montaż instalacji fotowoltaicznych. Za taką lokalizacją centrum logistycznego przemawia bliskość autostrad A2 (22 km) oraz A1 (90 km), a także lotniska w Łodzi. Projektowane hale produkcyjne mają mieć powierzchnię 3 tys. metrów kwadratowych. Działalność obejmie produkcję nie tylko paneli, ale też gotowych zestawów instalacji fotowoltaicznych. Odbiorcami mają być przedsiębiorstwa, ale też klienci indywidualni.

Według założeń na początku działalności firma produkować będzie rocznie panele, które pozwolą zbudować instalację o mocy do 80 MWp, przy zachowaniu możliwości dalszej rozbudowy. Rozwinięcie produkcji na terenach pokopalnianych ma poprawić też sytuację na lokalnym rynku pracy, także dla specjalistów w dziedzinie OZE.

Przyszłość mieszkańców ulicy Leśnej jak „wróżenie ...
Spotkanie w Pałacu Prezydenckim w Warszawie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 25 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.