Zapadł wyrok w sprawie wypadku na Wyszyńskiego. Marek W. skazany

wyszynskiego-pasy

Marek W., który 9 lipca ubiegłego roku potrącił na pasach 32-letnią mieszkankę Turku usłyszał wyrok. Rozprawa miała miejsce w Sądzie Rejonowym w Turku.

Podczas rozprawy, która odbyła się w ubiegłym tygodniu zapadł wyrok, w którym uznano Marka W. za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu. W związku z powyższym wymierzono mu karę jednego roku pozbawienia wolności, w zawieszeniu na okres dwóch lat. Na oskarżonego nałożono również grzywnę w wysokości 2 tys. zł. Mężczyzna otrzymał też zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, do których wymagane jest posiadanie prawa jazdy kat. B na okres jednego roku. Sąd nakazał również zapłatę na rzecz pokrzywdzonej zadośćuczynienia w wysokości 30 tys. zł.

Przypomnijmy, że pod koniec roku konińska prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Turku akt oskarżenia przeciwko Markowi W., oskarżając go o to, że 9 lipca tego roku umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Kierując samochodem osobowym marki KIA Sorento, zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych przy ulicy Wyszyńskiego nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na tym przejściu pieszej. W konsekwencji doszło do potrącenia, a później przejechania młodej kobiety. 32-latka doznała obrażeń ciała w postaci złamania obojczyka, złamania obu gałęzi kości łonowej oraz górnej gałęzi kości łonowej prawej, stłuczenia wątroby z niewielkim krwawieniem, stłuczenia płuc i ciężkiego urazu kręgosłupa z porażeniem kończyn dolnych.

Marek W. chciał dobrowolnie poddać się karze oraz zaproponował zadośćuczynienie. Zarówno pokrzywdzona kobieta, jak i jej pełnomocnik nie wyrazili zgody na dobrowolne poddanie się karze.

Aktualne dane dla powiatu tureckiego. 11 osób podd...
Władysławów: Dzień Kobiet w miejscowości Jabłonna

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

Gość - Piotr w wtorek, 17 marca 2020 18:14

Kpina

Gość - Ptu w wtorek, 17 marca 2020 16:03

Kara nie jest śmieszna. Śmieszna była kara jaka dostał Najsztub gdy potrącił babcie bez prawa jazdy. Ale jak na chwilę obecną kasta ma się dobrze więc tak będzie.

Kara nie jest śmieszna. Śmieszna była kara jaka dostał Najsztub gdy potrącił babcie bez prawa jazdy. Ale jak na chwilę obecną kasta ma się dobrze więc tak będzie.
Gość - george w środa, 18 marca 2020 20:01

Gdyby babcia miała prawo jazdy może inaczej by się skończyło

Gdyby babcia miała prawo jazdy może inaczej by się skończyło
Gość - Koronawirus w poniedziałek, 16 marca 2020 21:10

Taka niska kara śmiech na sali. Co to za sąd nadzwyczajna kasta.

Taka niska kara śmiech na sali. Co to za sąd nadzwyczajna kasta.
Gość
sobota, 28 stycznia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.