Zapas tlenu medycznego dla SP ZOZ w Turku zabezpieczony

131652931_1090471788083007_5478055820077384228_n-Kopiowanie

Stacja zgazowania tlenu medycznego – bo tak fachowo nazywa się instalacja obejmująca zbiornik na tlen medyczny, parownicę oraz przyłącze do stacji rozprężania tlenu medycznego - już działa i ratuje życie pacjentów turkowskiego szpitala.

Zakończyła się instalacja zbiornika. Do tej pory pacjenci korzystali z butli z tlenem medycznym zgromadzonych w przyszpitalnej tlenowni. Zapas tlenu w pojedynczych butlach w związku z leczeniem pacjentów chorych na COVID-19 wyczerpywał się niezwykle szybko. Tlenoterapia przy tej chorobie wymaga nawet 6- krotnie więcej tego lekarstwa (bo tlen medyczny jest lekarstwem), niż w przypadku łagodniejszego zapalenia płuc. W ciągu doby zużywano nawet kilkadziesiąt butli z tlenem.

-Znacznie zwiększy się bezpieczeństwo. Gdyby cokolwiek stało się z przesyłaniem tlenu z butli mamy do dyspozycji rezerwowy system. W ten sposób ograniczy się ryzyko braku dostaw tlenu do szpitala- mówił dyrektor SP ZOZ w Turku Krzysztof Sobczak.

Teraz zbiornik, który mieści 3680 kilogramów skroplonego tlenu (co odpowiada objętości 3 tys. litrów wody), wystarczy co najmniej na kilka dni. Nie należy zapomnieć, że tlenoterapia jest stosowana przy wielu schorzeniach i zbiornik z uzupełnianym zapasem tlenu będzie efektywnie służył pacjentom na długo po tym jak skończy się pandemia.

-To kolejna inwestycja w szpital powiatowy. Bardzo się cieszę z tego, tym bardziej, że jest to inwestycja w całości sfinansowana z dotacji wojewody wielkopolskiego, za co chciałbym serdecznie podziękować – informuje starosta Dariusz Kałużny.

Inwestycję w kwocie 128 000 zł. dofinansował wojewoda wielkopolski. W realizację przedsięwzięcia zaangażowali się między innymi Zarządu Dróg Powiatowych w Turku, strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Turku, Piotr Ziętek oraz Firma Messer Polska.

Kolekcja drzwi wewnętrznych PORTA w salonie Ryta&S...
Podaruj książkę pod choinkę

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 18 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.