Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Zapaść i nielegalni imigranci. Co może czekać Turek po drugiej turze wyborów? Konferencja prasowa posła Bartosika

Co może czekać Turek po drugiej turze wyborów?
- Przed nami druga tura wyborów na burmistrza Turku. Chciałbym zaapelować do mieszkańców Turku, do wyborców PiS w Turku, aby nie głosować na kandydata PO. Dlatego, że ta kandydatura nie przyniesie nic dobrego dla Turku. Turek nie będzie się rozwijał pod władzą PO i jej kandydata , pana Piotra Rybarskiego. Apeluję o to do wszystkich, którzy w sercu mają nasze miasto, szczególnie apeluję o to do wyborów PIS a jest ich tu wielu - mówił poseł Ryszard Bartosik, na kilka dni przed drugą turą wyborów na burmistrza. 
 
 
Poseł Ryszard Bartosik przytoczył trzy główne argumenty, dla których Piotr Rybarski, jako kandydat Platformy Obywatelskiej nie powinien być burmistrzem Turku. Pierwszy z nich to kwestia kolei. - Burmistrz z ramienia tej partii będzie wykonywał polecenia posła Nowaka, posła Kołodziejczaka. Jest też spraw a druga - kilkanaście lat temu za czapkę śliwek sprzedano naszą kopalnię. Od początku struktury PiS były przeciwko tej decyzji. To się stało pod rządami PO. Przypomnijmy sobie, kto wywczas był prezes KWB Adamów? Było to pan Piotr Rybarski, z ramienia PO. - przypominał Ryszard Bartosik.  Parlamentarzysta wskazywał, że to Piotr Rybarski i PO ponoszą odpowiedzialność za decyzje, które szkodziły miastu i miały wpływ przede wszystkim na życie wielu rodzin z naszego miasta i powiatu. Zamknięcie kopalni było ciosem gospodarczym, który nie został niczym nie zrekompensowany. - Dziś próbujemy to rekompensować koleją. Nie głosujcie na ludzi , którzy działają przeciwko nam. Sprzedaż kopalni za grosze, była działanem przeciwko mieszkańcom miasta Turku - mówił Ryszard Bartosik. 
 
Trzecią kwestią są dyskusje toczące się na forum krajowym i europejskim dotyczące paktu migracyjnego. To są rzeczy, które są daleko od nas i wydaje nam się że mogą nas nie dosięgnąć. Rzeczywistość wyglada tak, że za chwilę pakt stanie się faktem. Będzie się przyjmować w naszym kraju nielegalnych imigrantów. Gdzieś trzeba będzie ich ulokować. Jest pewne, że prezydenci i burmistrzowie miast z ramienia PO będą tych imigrantów przyjmować - to będzie prikaz polityczny, bo Tusk musi się z tego wywiązać. Jeśli nie chcecie mieć tutaj nielegalnych imigrantów, abyście mogli wieczorem się poruszać i wychodzić na ul Turku, to nie głosujcie na Piotra Rybarskigo, bo ten kandydat będzie realizował - jestem tego pewien - politykę PO. Nie głosujcie na PO, na ich kandydata Piotra Rybarskiego, bo to nic dobrego nie przyniesie naszemu miastu - zaapelował Ryszard Bartosik. 
Wideo: Czas na dialog i współpracę. Premiera spotu...
Region bez kolei stanie się skansenem. Konferencja...

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

Gość - Mieszkanka Turku w środa, 17 kwietnia 2024 21:56

Wszyscy pamiętamy, kto handlował wizami w Azji i Afryce, ktoś tu nie docenia inteligencji mieszkańców Turku.

Wszyscy pamiętamy, kto handlował wizami w Azji i Afryce, ktoś tu nie docenia inteligencji mieszkańców Turku.
Gość - bb w środa, 17 kwietnia 2024 20:29

BRAWO, BRAWO, BRAWO p. pośle. W wielu kwestiach z Panem sie nie zgadzam ale w artykułem oraz koleją do Turku jak najbardziej. Mam nadzieje ze to co Pan obiecał z koleją to dotrzyma Pan słowa.

BRAWO, BRAWO, BRAWO p. pośle. W wielu kwestiach z Panem sie nie zgadzam ale w artykułem oraz koleją do Turku jak najbardziej. Mam nadzieje ze to co Pan obiecał z koleją to dotrzyma Pan słowa.
Gość - Gość w środa, 17 kwietnia 2024 15:15

Panie Bartosik "dobrze, że ufo nie wyląduje" . Może afera wizowa coś panu rozjaśni. 14 zakładów kopalni postawionych w stan likwidacji za rządów PiS to również wierutna bzdura?

Panie Bartosik "dobrze, że ufo nie wyląduje" ;). Może afera wizowa coś panu rozjaśni. 14 zakładów kopalni postawionych w stan likwidacji za rządów PiS to również wierutna bzdura?
Gość - Polska bez PiS w środa, 17 kwietnia 2024 14:16

Tysiące emigrantów w Polsce dzięki wizom za pieniądze w aferze PiSowskiej . O tym nie wspomni Bartosik .Wstyd!

Tysiące emigrantów w Polsce dzięki wizom za pieniądze w aferze PiSowskiej . O tym nie wspomni Bartosik .Wstyd!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.