Zapraszamy na badania mammograficzne. Październik miesiącem świadomości raka piersi

mammografia

Październik to miesiąc świadomości raka piersi. Właśnie dlatego wszystkie chętne osoby zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne. Profilaktyka jest niezmiernie ważna, a szybkie wykrycie choroby zwiększa szanse jej wyleczenia.

Bezpłatne badania mammograficzne skierowane są do kobiet w wieku 50-60 lat (rocznik 1952-1971), które przez ostatnie dwa lata nie miały wykonywanego niniejszego badania.

Chętne osoby zapraszamy 15 października w godzinach 9.00 d0 17.00 na parking przy Starostwie Powiatowym w Turku (ul. Kaliska 59).

Aby skorzystać z bezpłatnego badania należy zarejestrować się telefonicznie pod numerem 61 855 75 28 lub wysłać e-mail z prośbą o kontakt podając numer telefonu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

15 października to dzień, w którym okazuje się wsparcie osobom chorym oraz ich rodzinom. Znakiem solidarności jest zakładana tego dnia różowa wstążka.

Na raka piersi choruje coraz więcej kobiet. Jest to najczęstsza przyczyna śmierci kobiet w wieku 20-59 lat. Co ósma kobieta w pewnym momencie będzie musiała stawić czoła tej chorobie.

Specjaliści podkreślają i apelują: Profilaktyka to podstawa!

Organizatorami wydarzenia są Starosta Turecki oraz Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. w Poznaniu.
Kolejny sukces ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej ...
Jesienne obserwacje przyrodnicze w Przedszkolu Kra...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 07 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.