Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Zasłużeni rolnicy odznaczeni przez ministra

Nagrodzeni rolnicy

Podczas sesji Rady Powiatu Tureckiego Wiesław Pilarki oraz Stanisław Sekura otrzymali odznaczenia „zasłużony dla rolnictwa”. Wyróżnienia wręczyli wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Bartosik oraz Starosta Turecki Dariusz Kałużny. Docenieni zostali również Przemysław Białek oraz Maciej Drzewiecki.

Dumni ze swoich osiągnięć mogą być odznaczeni goście, którzy spędzili środowe, tj. 28 września popołudnie na sesji Rady Powiatu Tureckiego. Podczas wydarzenia głos zabrał wiceminister Rolnictwa Rozwoju Wsi Ryszard Bartosik, który pogratulował i podziękował rolnikom za wkład pracy na rzecz rolnictwa. Wyrazy uznania przekazał również Krzysztofowi Kałużnemu, który kolejną kadencję sprawował będzie funkcję prezesa Powiatowej Izby Rolniczej w Turku.

-Dziękuję za tamtą kadencje a w tej życzę pomyślności. Proszę też o przychylność samorząd powiatu jeśli chodzi o wypełnianie obowiązków przez Izbę Rolniczą, bo to ważny samorząd rolniczy- mówił Ryszard Bartosik.

Jak poinformował wiceminister ogłoszone zostało rozstrzygnięcie kolejnych konkursów z czym związane jest przekazanie kolejnych środków pieniężnych dla powiatu tureckiego.

-To kolejne duże pieniądze z funduszy pegeerowskich. To ponad 17 mln zł. Z reguły są to wnioski na działania dotyczące infrastruktury drogowej. Również samorząd powiatu aplikował o te środki im otrzymał je. To dobry program, bo samorządy dokładają do realizacji inwestycji zaledwie około 2 proc. Rozstrzygnęliśmy też niedawno konkurs dotyczący zabytków. To już druga edycja konkursu. Ponad 4 mln zł wpłynęło do samorządów powiatu tureckiego. Starosta aplikował po raz drugi. pierwszy raz było to 1 mln 200 tys.zł. Będzie to przeznaczone na prace w kościele NSPJ w Turku. Uzupełniamy te środki o kolejne 400 tys.zł. To ważne byśmy dbali o dziedzictwo kulturowe- podsumowuje ostatnie działania wiceminister wspominając również o ogłoszonym przez Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg programie z którego dla powiatu tureckiego trafi około 1 mln 900 tys.zł.
 
View the embedded image gallery online at:
https://iturek.net/fakty/zasluzeni#sigProIded0afa7e22

 

Mieszkaniec Dobrej w reprezentacji Polski podczas ...
Złote i Szafirowe Gody w Gminie Dobra

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - dada w czwartek, 28 września 2023 19:56

Czy się akurat ci rolnicy zasłużyli? Inni nie zasługują? Kampania wyborcza w pełni! Żenada!:-(((

Czy się akurat ci rolnicy zasłużyli? Inni nie zasługują? Kampania wyborcza w pełni! Żenada!:-(((
Gość
piątek, 21 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.