„Zawsze Gotowi – Zawsze Blisko” – intensywne szkolenie WOT pod Lesznem

WOT

68 nowych rekrutów walczyło w czwartek pod Lesznem na egzaminie zwanym „pętlą taktyczną” o możliwości złożenia przysięgi wojskowej i wstąpienia w szeregi wielkopolskiej „Dwunastki”. Oprócz nich w tym samym czasie grupa bardziej doświadczonych żołnierzy podnosiła swoje umiejętności z zakresu walki wręcz i działań bojowych w budynkach w ramach szkolenie doskonalącego.

12. Wielkopolska Brygada OT nie zwalnia tempa, cały czas rekrutuje nowe osoby oraz prowadzi intensywne szkolenia. 27 sierpnia kolejna grupa ochotników zdecydowała się wstąpić w szeregi WOT i kierować się mottem „Zawsze Gotowi – Zawsze Blisko” Swoją przygodę z mundurem rozpoczęli od intensywnego szkolenie podstawowego, a po jego zakończeniu i złożeniu przysięgi rozpoczną służbą w batalionach lekkiej piechoty w Śremie, Lesznie, Dolaszewie pod Piłą i w Skwierzynie.

W czasie 16-dniowego szkolenia podstawowego rekruci opanowują absolutne podstawy wojskowego rzemiosła. Żołnierz będzie przygotowany do prowadzenia działań bojowych zgodnie z przeznaczeniem po okresie zakończeniu 3 letniego okresu szkolenia. Wtedy to dopiero cały pododdział osiąga tzw. gotowość do podjęcia działań. – podkreśla ppłk Dariusz Wyrzykowski – dowódca leszczyńskich terytorialsów.

Mimo, że ćwiczenia wojskowe są dużym obciążeniem i wyzwaniem to na dołączenie do wielkopolskich terytorialsów zdecydowały się także 24 kobiety, które swoim hartem ducha i determinacją często dorównują mężczyznom.
Szkolenie nie należy do najłatwiejszych. Są wzloty i upadki, ale jeśli ktoś ma dużo motywacji i ma takie zacięcie to da sobie radę. – podsumowuje rekrut Milena Malicka, która już w sobotę złoży uroczystą przysięgę wojskową i stanie się pełnoprawnym żołnierzem WOT.

Oprócz młodych żołnierzy na poligonie pod Lesznem odbyło się także szkolenie bardziej doświadczonych żołnierzy leszczyńskiego batalionu WOT. Podnosili oni miedzy innymi swoje umiejętności z zakresu walki wręcz i walki w bliskim kontakcie w terenie zurbanizowanym.

FOTO: DWOT/12WBOT
mjr Marcin MISIAK
Czas refleksji, wspomnień i podziękowań - czyli ju...
Wielkopolska Sieć Młodych Rolników – współpracę cz...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - rezerwa w sobota, 11 września 2021 07:15

Dobrze że nie pod Białorusią po krzakach biegali. Szkolili się z nakładania szpachli na twarz? Jasińska przestała pisać to Misiak zaczął? nachalna propaganda rodem z PRLu:-(

Dobrze że nie pod Białorusią po krzakach biegali. Szkolili się z nakładania szpachli na twarz? Jasińska przestała pisać to Misiak zaczął? nachalna propaganda rodem z PRLu:-(
Gość
sobota, 20 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.