Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Zbiórka darów w OSP Turek czasowo wstrzymana

Zbiórka OSP

Trwają przygotowania do kolejnego transportu, który wyruszy z pomocą na Ukrainę. Do przyszłego tygodnia (8-9 marca) wstrzymana została zbiórka prowadzona przez Ochotniczą Straż Pożarną w Turku. Darów jest tak wiele, że zaczycna brakować rąk do pracy i miejsc do przechowywania.

Niespełna tydzień temu na terenie placu Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku ruszyła zbiórka dla uchodźców i osób potrzebujących z Ukrainy. Efekt przerósł oczekiwania i wyznaczony teren szybko wypełnił się niezbędnymi produktami. Dary przekazują nie tylko mieszkańcy Turku i okolic, ale też partnerzy z Niemiec. Tak duża ilość rzeczy wymaga dobrej organizacji i pracy, aby przygotować transport. Stąd decyzja, aby na kilka dni zawiesić zbiórkę.

„Zbiórki będą trwały dalej i liczymy na waszą pomoc i ofiarność ... sytuacja szybko się nie zmieni, a potrzebujący będą nie tylko na terenie Ukrainy ale tez na terenie miasta i powiatu Tureckiego. Jesteście niesamowici w pomaganiu i ofiarności .... postaramy się tak skoordynować działania, aby nasza pomoc była jeszcze bardziej skuteczna” - czytamy w komunikacie na stronie OSP Turek.

Już w sobotę, 5 marca z Turku wyruszy kolejny transport - na przejście graniczne w Budomierzu.

Awans do centralnego etapu XXVI Olimpiady Wiedzy o...
Dworek w Uniejowie czeka na waszą pomoc! Pomagamy!

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 16 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.