Zbliżamy się do 1000 przypadków COVID- 19 w powiecie. Zarażony wójt Krasowski

Cezary Krasowski

Pogarsza się sytuacja związana z koronawirusem w powiecie tureckim. W sobotę, 7 listopada, Urząd Wojewódzki w Poznaniu poinformował, że w Turku i jego okolicach stwierdzono kolejnych 9 nowych zakażeń. Wśród nich jest włodarz z gminy Brudzew. Zbliżamy się do 1000 przypadków w regionie.

Według najnowszych danych w powiecie tureckim dotychczas stwierdzono 993 zachorowania na COVID-19. Aktualnie aktywne są 324 przypadki. Dobowy przyrost 7 listopada to 9 nowych zakażeń. Wśród nich jest także wójt gminy Brudzew Cezary Krasowski. O pozytywnym wyniku testu na SARS-CoV-2 poinformował na swoim profilu w mediach społecznościowych.

- Po czterech dniach oczekiwania otrzymałem pozytywny wynik testu na SARS-COV-2. Mimo zachowania środków ostrożności choroba mnie dopadła. Przez dwa dni miałem wysoką temperaturę i umiarkowany kaszel, po dwóch dniach straciłem węch i smak, czuję ogólne osłabienie. Nie wiem jak będą wyglądały kolejne dni – napisał włodarz. Na razie nie wiadomo jeszcze jak ta sytuacja przełoży się na funkcjonowanie brudzewskiego Urzędu Gminy. Będziemy o tym na bieżąco informować.

Niestety w sobotę, 7 listopada, odnotowano także kolejny śmiertelny przypadek w powiecie. Jest to już 16 ofiara koronawirusa w naszym regionie. W całej Wielkopolsce na COVID-19 zmarło 30 osób. Prawdopodobnie za kilka dni w powiat turecki przekroczy 1000 osób zakażonych od początku pandemii.
Malanów: Druhna Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej O...
Krwiodawcy nie zawiedli. Kolejna zbiórka zakończon...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Tom w sobota, 07 listopada 2020 16:57

zdrowia

zdrowia
Gość
czwartek, 28 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.