Zdrowie jest w twoich rękach

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku lek. med. Alfred Rajczyk

Zdrowie jest w naszych rękach i nie ma tu ani krzty przesady. Brak higieny skutkować może poważnymi problemami. Rozmawiano o tym podczas konferencji zorganizowanej w turkowskim szpitalu.

Okazją do rozmów był obchodzony 5 maja Światowy Dzień Higieny Rąk. Statystyki mówią, że nawet 90% zakażeń można uniknąć, jeśli higiena rąk byłaby na wyższym poziomie. Prosta czynności jak mycie i dezynfekcja rąk istotnie przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa opieki nad pacjentami. Personel szpitala, pacjenci, a nawet odwiedzający mogą być przenosicielami chorobotwórczych drobnoustrojów na swoich rękach. Wyniki badań naukowych dowodzą, że ponad połowy zakażeń szpitalnych można by uniknąć gdyby procedura higieny rąk była przestrzegana przez personel medyczny.

Właśnie o tym rozmawiano podczas konferencji zorganizowanej w turkowskim szpitalu. Wśród prelegentów był m.in. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku lek. med. Alfred Rajczyk, który wskazywał, że higiena rąk stanowi podstawowy środek ograniczający rozprzestrzenianie się zakażeń. Jest to prosta czynność, ale brak konsekwentnego jej przestrzegania stanowi ogólnoświatowy problem w sektorze opieki zdrowotnej. Dlatego też ważne jest promowanie higieny rąk oraz przestrzegania jej zasad.

Turkowskie dzieło Mehoffera w filmie
Pomóżmy dzieciom znaleźć przytulny dom - wy też mo...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - PIS w środa, 08 maj 2019 15:19

Panie Kałużny i jak Pan ocenia pracę emerytowanego mundurowego szefa sanepidu? A jak emerytowanego mundurowego pracownika bhp w starostwie itd. Itd. Co z priorytetami PIS w sprawie polityki kadrowej.

Panie Kałużny i jak Pan ocenia pracę emerytowanego mundurowego szefa sanepidu? A jak emerytowanego mundurowego pracownika bhp w starostwie itd. Itd. Co z priorytetami PIS w sprawie polityki kadrowej.
Gość
poniedziałek, 03 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.