ZE PAK odstąpił od umowy z MK Explosion. Rozbiórka elektrowni wstrzymana

Rozbiorka elektrowni wstrzymana
Nienależyte wykonywanie umowy przez wykonawcę z przyczyn zawinionych leżących po stronie wykonawcy, firmy MK Explosion, było przyczyną odstąpienia od umowy na rozbiórkę elektrowni Adamów - stwierdził ZE PAK w komunikacie.
 
 
 
Prace przy rozbiórce zostały czasowo wstrzymane, jednak ZE PAK podkreśla, że intencją spółki jest kontynuowanie podjętych już działań związanych z wyburzanem obiektów i przystosowaniem terenu byłej elektrowni dla przyszłych inwestycji. 
 
Konieczne jest jedna wyłonienie w najbliższym czasie nowej firmy, która zajmie się rozbiórką. W ciągu kilku tygodni uruchomiony ma zostać proces, w którym wybrany zostanie nowy, profesjonalny dostawca usług rozbiórkowych. 
 
Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin SA 9 kwietnia ubiegłego roku podpisał umowę ze spółką MK Explosion na rozbiórkę obiektów elektrowni i przygotowanie terenu dla potencjalnych nowych inwestycji. Czas na realizację rozbiórki ustalono na 21 miesięcy a koszt całości robót wynosić miał blisko 60 mln zł.
Krajowy Plan Odbudowy ponad podziałami. Korzyści t...
Blisko 200 szczepień dziennie w turkowskim Punkcie...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Józek w sobota, 01 maj 2021 15:06
:o[list] [*]:D:):o:p:(;) [/list]
Gość - abc w piątek, 30 kwiecień 2021 12:43

Odbudujemy nasz komin?

Odbudujemy nasz komin?
Gość - Obajtek w piątek, 30 kwiecień 2021 22:56

Taka obietnica odbudowy dla Ryszarda B. z Kowali Pańskich to pikuś.

Taka obietnica odbudowy dla Ryszarda B. z Kowali Pańskich to pikuś.
Gość
czwartek, 06 maj 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.