ZE PAK planuje budowę farmy fotowoltaicznej w Przykonie

fotowoltaika

Po farmie fotowoltaicznej na terenie gminy Brudzew, Zespół Elektrowni Pątnów Adamów Konin chce zainwestować blisko 500 mln zł w podobną realizację w gminie Przykona. Solary pojawić się mają na obszarze dawnej odkrywki.

"Przyjęty plan zagospodarowania przestrzennego, w zakresie dotyczącym gruntów należących do Grupy ZE PAK, ustala przeznaczenie terenów pod budowę elektrowni fotowoltaicznej wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Dostępny obszar pozwala na budowę farmy o mocy około 180 - 200 MWp. Intencją spółki jest realizacja projektu w oddzielnej spółce celowej" - podał ZE PAK. Farma na pogórniczych terenach w gminie Przykona ma powstać w ciągu 15 miesięcy od czasu uzyskania kompletu zgód formalnoprawnych.

Jak dodano, projekt budowy farmy fotowoltaicznej w miejscowości Przykona byłby kolejnym dużym projektem fotowoltaicznym realizowanym przez grupę ZE PAK. Obecnie w finalnym etapie realizacji znajduje się projekt budowy farmy fotowoltaicznej Brudzew o mocy 70 MWp.

Oprac. na podstawie CIRE.pl

Kawęczyn: Nowa droga w miejscowości Żdżary
Z Orła Kawęczyn do reprezentacji. Monika Poniedzia...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.