Zebranie wiejskie zadecydowało o zmianie władzy w Brudzewie

głosowanie

Po dwóch kadencjach urzędowania z funkcją sołtysa pożegnać się musiał Zbigniew Synenko. Zastąpi go 44-letni Roman Stusek. Wspomogą go Kaszyński, Kokorzycka, Krych i Suleja.

Mimo że ogólnopolskie wybory samorządowe odbędą się dopiero za niecałe dwa miesiące, mieszkańcy sołectwa Brudzew już teraz mogli poczuć przedsmak emocji, które czekają nas w zbliżającej się kampanii. W piątkowy wieczór 9 lutego 2024 r. w sali lokalnej Ochotniczej Straży Pożarnej obradowało zebranie wiejskie, którego zadaniem był wybór sołtysa i rady sołeckiej na nową kadencję. Wzięły w nim udział 233 osoby uprawnione do głosowania.

Zebranie zostało otwarte przez wójta Gminy Brudzew Cezarego Krasowskiego, który przywitał wszystkich mieszkańców, a następnie przekazał prowadzenie obrad swojemu zastępcy – Pawłowi Jacaszkowi. Po ukonstytuowaniu się komisji skrutacyjnej przystąpiono do zgłaszania kandydatów do pełnienia funkcji sołtysa Brudzewa na lata 2024-2029.

W wyścigu wyborczym wzięło udział trzech kandydatów. O reelekcję ubiegał się były radny oraz były naczelnik OSP Zbigniew Synenko, który sołtysował nieprzerwanie od 2014 r. W kontrze do jego osoby zgłoszony został Roman Stusek, który na co dzień wykonuje zawód listonosza.
W 2018 r. próbował on zdobyć mandat radnego powiatu tureckiego, startując bez powodzenia w wyborach z komitetu wyborczego wyborców Romualda Antosika. Jedyną kobietą, która rzuciła im rękawicę była Aneta Trawentkowska – lokalny urzędnik samorządowy. Na prośbę mieszkańców każdy z kandydatów miał możliwość krótkiego wystąpienia i przedstawienia swojej osoby.

Po przeprowadzeniu tajnego głosowania okazało się, że po dziesięcioletnim sołtysowaniu na kolejną kadencję nie został wybrany Zbigniew Synenko, który otrzymał 78 głosów. Tym samym zakończyła się jego epoka. Nowym sołtysem został Roman Stusek, którego poparło 136 osób. Swoją funkcję będzie sprawował przez kolejne pięć lat. Na Anetę Trawentkowską znak „X” na karcie wyborczej postawiło 17 osób.

W trakcie obrad dokonano także wyboru rady sołeckiej, która działa pod przewodnictwem sołtysa i jest jego organem doradczym. W jej skład mieszkańcy wybrali Sławomira Kaszyńskiego, Aleksandrę Kokorzycką, Sebastiana Krycha oraz Ilonę Suleję.

 422640723 895855282282603 2374037222840147441 n

"Wrażliwość" według Aleksandry Klaudii Pokojewskie...
Kolejny sukces teatru ,, Makuszaki” na ,,Albertian...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 02 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.