Zimna woda zdrowia doda. Morsy znów zawitały do Przykony

Morsy 2022

Morsowanie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Coraz większą frekwencją cieszy się impreza organizowana nad zbiornikiem w Przykonie. Biorą w niej udział miłośnicy zimnych kąpieli nie tylko z terenu powiatu tureckiego, ale również z wielu miast Polski. W niedzielę, 27 lutego Stowarzyszenie Morsy Turek zachęciło do wspólnej kąpieli ponad 400 osób.

Zabawa rozpoczęła się około godziny 10.00, kiedy to otarte zostało biuro morsów. Na 10 rocznicę morsowania w Przykonie przybyło około 430 osób z całej Polski w tym z Konina, Koła, Sieradza, Łodzi Kalisza, Gogłuchowa, Kłodawy czy Poznania.

Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonali przedstawiciele Stowarzyszenia Morsy Turek oraz burmistrz Turku Romuald Antosik.

W tym roku najmłodsza miłośniczka zimnej wody miała zaledwie pięć lat. Podczas wydarzenia medalem „Za zasługi dla Miasta Turku” uhonorowano jedną z założycielek turkowskiego stowarzyszenia Marię Chrostek.

Jak zawsze przed wejściem do wody konieczne było przeprowadzenie obfitej w pozytywne emocje rozgrzewki. Potem zostało już tylko wejście do zimnej wody i delektowanie się endorfinami.

Należy nadmienić, że nieodłączną częścią wydarzenia jest chrzest morsa podczas którego nowicjusze maja okazję przywitać się z Neptunem oraz jego żoną.

Wspaniale bawili się również miłośnicy marszu nordic walking oraz Towarzyskiego Biegu Morsa.

W tym roku oprócz klubowych flag zauważyć można było flagę Polski oraz Ukrainy, co stanowiło wsparcie dla sąsiadów, którzy przeżywają obecnie trudne chwile.

fot. M.JAC

Malanów: Zderzenie samochodu osobowego z busem. Ki...
Zbiórka dla Ukrainy także w biurze poselskim Rysza...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.