Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

"Złap za stery do swojej kariery” , czyli Ogólnopolski Tydzień Kariery w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej

Konkurs

Piękne prace dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z terenu powiatu tureckiego udekorowały Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną w Turku. Najpiękniejsze z nich zostały nagrodzone dzisiaj, tj. 5 grudnia.

"Złap za stery do swojej kariery” - to hasło przewodnie konkurs ogłoszonego wśród uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu tureckiego w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który obchodzono między innymi w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Turku.

Celem przedsięwzięcia było wyzwalanie refleksji dotyczących tematyki edukacyjno- zawodowej, uwrażliwienie uczniów na różnorodność świata zawodów, pobudzenie do poszukiwania przez uczniów informacji, analizy i rozważań na temat zawodów wykonywanych przez bliskie im osoby oraz innych zawodów którymi wykazują zainteresowania, wyzwalanie u uczniów aspiracji edukacyjnych i zawodowych, a także rozwijanie uzdolnień artystycznych oraz wyobrażeń i kreatywności.

Przedmiotem konkursu było przygotowanie pracy w dowolnej formie plastycznej, w formie lapbook’a oraz formie mapy myśli.

Tematyka prac miała określać, jak wygląda lub może wyglądać konkretna droga zawodowa, a także co składa się na kompetencje pracowników w danym zawodzie.

Do konkursu przystąpiło 56 uczestników ze szkół podstawowych: SP nr 1 w Turku, Miłaczew, SP Brudzew, Słodków, Chylin, Grzymiszew. Komisja konkursowa wyłoniła spośród wszystkich osób 21 laureatów.

W spotkaniu podczas którego nagrodzono dzieci i młodzież uczestniczyli Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Bartosik i Starosta Turecki Dariusz Kałużny.

Pogratulowali oni zwycięzcą oraz wszystkim osobom zaangażowanych w realizację przedsięwzięcia, którego organizatorem przedsięwzięcia była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Turku.

 

Pracowitość i upór docenione. Najlepsi uczniowie n...
Modernizacja stadionu i powrót do sportowych trady...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.