Kawęczyn: Żłobek doceniony w ogólnopolskim konkursie

żłobek w Kawęczynie

Gmina Kawęczyn znalazła się w gronie finalistów ogólnopolskiego konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w. Kapituła doceniła budowę Żłobka Gminnego w Kawęczynie, który rozpoczął działalność na początku roku.

Celem konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w jest wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku wyróżniających się szczególnymi walorami. Konkurs przeznaczony jest dla nowo wybudowanych obiektów, a jego ideą Konkursu jest propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz promocja modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów i urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych.

W przypadku gminy Kawęczyn do finału zakwalifikowano rozbudowę obiektu oświatowego o budynek żłobka. Na realizację projektu gmina pozyskała dofinansowanie w ramach modułu 1 Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2020 z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 875 000,00 zł. Jego całkowita wartość to ponad 3 408 934,07 zł. Cel to przede wszystkim zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach dla wszystkich dzieci, w tym niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki, a także podwyższenie standardów opieki i wsparcie ich rodziców poprzez wzrost dostępności miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech na terenie gminy Kawęczyn.

Płonie stolarnia na Kochanowskiego
Strażacy z Turku na służbie w poznańskim szpitalu ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 26 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.