Zmarł Stanisław Stasiak, sekretarz gminy i miasta Dobra, honorowy prezes Wichra

Stanisław Stasiak

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Stanisława Stasiaka, sekretarza Dobrej w latach 2007-2021, kierownika Administracji Urzędu Gminy i Miasta Dobra w latach 1994-2007, zastępcę Burmistrza Gminy i Miasta Dobra w latach 1992-1994.

Stanisław Stasiak w Urzędzie Gminy i Miasta Dobra pracował od 1989 roku. W latach 1998-2002 pełnił funkcję radnego powiatowego – przewodniczącego komisji budżetowej. Był delegatem Wielkopolskiej Izby Rolniczej oraz członka Zarządu Konińskiej Izby Rolniczej w latach 1996-2002 oraz założycielem i wieloletniego prezesa Klubu Sportowego Wicher Dobra.

Stanisław Stasiak znany był ze swojego zamiłowania do historii regionu. Mógł się poszczycić ogromnym zbiorem materiałów źródłowych, zdjęć oraz publikacji naukowych, na podstawie których napisał między innymi książkę pt. „Dobra-zarys dziejów miasta”, „Przewodnik Turystyczny – Miasto i Gmina Dobra” oraz wiele artykułów opublikowanych w lokalnej gazecie Dobrzanin i na stronie internetowej.

Był również miłośnikiem sportu i turystyki. Wielokrotnie organizował piesze wędrówki i krajoznawcze rajdy rowerowe. Jego znajomość terenu zdobyta podczas tych wędrówek była nieocenionym źródłem informacji przy planowaniu inwestycji i opracowaniu planów i strategii.

Był bardzo zaangażowany we wszystkie aspekty pracy samorządowej. Niezwykle dbał o wizerunek gminy Dobra. Był twórcą wielu dokumentów urzędowych związanych z rozwojem sołectw i całej gminy.

W zmarłym tracimy wybitnego pracownika i fachowca administracji lokalnej i samorządowca, otwartego i wrażliwego człowieka oddanego społeczności Gminy Dobra.
Malanów: W Kotwasicach przybędzie nowa ulica
Wybierz to, co najlepsze! „Wspieraj Wielkopolskich...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Lech w czwartek, 02 grudnia 2021 11:19

Zacny Człowiek. Spoczywaj w spokoju.

Zacny Człowiek. Spoczywaj w spokoju.
Gość
czwartek, 20 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.