Zmiana miejsca środowego poboru krwi

Akcja Poboru Krwi

Od przyszłej środy, 14 października akcje Honorowego Krwiodawstwa w Turku będą odbywały się Miejskim Domu Kultury przy ul. Tadeusza Kościuszki 13. W godzinach od 8.00-11.00 w co drugą środę zapraszamy wszystkich chętnych do podzielenia się tym cennym lekiem.

Obecnie w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu stany magazynowe krwi są na niskim poziomie. Dlatego zapraszamy wszystkich dawców, bo krew jest potrzebna każdego dnia. Codziennie wydajemy krew do przetoczenia, w tym pacjentom w trakcie leczenia onkologicznego, hematologicznego i w przewlekłych niedokrwistościach.

-Pacjent w trakcie leczenia ostrych białaczek wymaga często codziennego przetaczania koncentratu krwinek płytkowych. Aby wytworzyć jeden taki koncentrat potrzebujemy aż 5 osób, które oddadzą honorowo krew. Przetaczanie KKP (koncentratu krwinek płytkowych) chroni pacjentów przed niekontrolowanymi krwawieniami także takimi, które bezpośrednio zagrażają ich życiu – wyjaśnia lek. Mirosław Mielczarek, konsultant ds. krwiolecznictwa w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

Zapewnienie bezpieczeństwa w zakresie krwi i jej składników to zadanie dla nas wszystkich. To od nas samych, naszych decyzji, przekonań i czynów zależy życie innych, ponieważ krwi nie da się wyprodukować.

Krew może oddać każda osoba zdrowa, pełnoletnia, ważąca minimum 50 kg, bez objawów infekcji. Przed oddaniem krwi należy zjeść lekkostrawny posiłek, a w czasie poprzedzającym oddanie krwi wypić przynajmniej litr płynów.
Od przyszłej środy, 14 października 2020 r., krew można oddawać w Turku w Miejskim Domu Kultury, w godzinach od 8.00 do 11.00. I tak co drugi tydzień, zawsze w środę w tym samym miejscu.

Informacja prasowa Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.


Cała Polska w żółtej strefie. Od soboty nowe ogran...
Kawęczyn: Nowe szatnie dla sportowców

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 30 listopada 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.