Zmodernizują linię energetyczną. Pracę prowadzone będą w czterech gminach powiatu

Linie energetyczne

Powiat turecki przez lata był zagłębiem energetycznym, w którym wytwarzano prąd dla wielu tysięcy odbiorców. Mimo zakończenia funkcjonowania Elektrowni Adamów w jej okolicy pozostało wiele urządzeń energetycznych, które są wciąż wykorzystywane i stanowią ważny element systemu przesyłowego. Jedną z nich jest linia Adamów-Zgierz-Janów. Polskie Sieci Energetyczne SA podjęły decyzję o jej modernizacji. Prace będą prowadzone na terenie czterech gmin powiatu tureckiego.

Linia 220 kV Adamów-Zgierz-Janów swój początek bierze spod elektrowni koło Turku i wciąż dostarcza prąd odbiorcom energii elektrycznej. Inwestor ze względu na jej stan zdecydował się na przeprowadzenie prac, które będą miały na celu w szczególności wymianę przewodów fazowych, którymi płynie prąd, oraz przewodów odgromowych.

Jak wskazują PSE SA projekt ma zwiększyć bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej do miejscowości znajdujących się w sąsiedztwie linii. Na terenie powiatu tureckiego dotyczy to w szczególności niewielkiego obszaru Gminy Miejskiej Turek, ale także Gminy Wiejskiej Turek, Gminy Brudzew i Gminy Przykona. Przed rozpoczęciem prac te samorządy mają zostać o tym powiadomione.

Dodatkowo planowane jest wymiana niektórych słupów wysokiego napięcia. W powiecie tureckim będzie to realizowane na terenie gminy Przykona – obręb 1 Aleksandrów, obręb 14 Młyniska, na terenie gminy Brudzew w obrębie 17 Krwony i na terenie gminy Turek w obrębie 9 Korytków. Inwestor poinformował, że ingerencja w prywatne nieruchomości będzie niewielka, a nadto właściciele działek, przez które przebiega linia zostaną o tym zawiadomieni.

Prace mają rozpocząć się jesienią 2021 roku, a ich zakończenie planowane jest na wiosnę 2022 r. Inwestycja będzie zwiększać możliwości przesyłania energii z terenu powiatu tureckiego. Jest to niezwykle ważne ze względu na powstające na terenie gminy Brudzew i Przykona zagłębie odnawialnych źródeł energii.

 

Powstaje studium wykonalności dla bloku gazowo-par...
Oszukana metodą na "policjanta". Turkowianka strac...
 

Komentarze 3

Gość - polo w czwartek, 12 sierpnia 2021 09:56

Ej! A gdzie fotka naszego "posła"? Info bez posła jest nieważne!

Ej! A gdzie fotka naszego "posła"? Info bez posła jest nieważne!
Gość - Lokalna Wredota w czwartek, 12 sierpnia 2021 09:54

Zapomnieliście napisać dzięki komu ta inwestycja i opatrzyć stosowną fotką tego pana na tle słupa w łanach zboża.

Zapomnieliście napisać dzięki komu ta inwestycja i opatrzyć stosowną fotką tego pana na tle słupa w łanach zboża.
Gość - Saper w środa, 11 sierpnia 2021 16:17

Zmodernizują czyli zlikwidują naszej produkcji bo przecież nie dobra i postawią niemiecką za 3 razy większe pieniądze. Za my za to zapłacimy.

Zmodernizują czyli zlikwidują naszej produkcji bo przecież nie dobra i postawią niemiecką za 3 razy większe pieniądze. Za my za to zapłacimy.
Gość
poniedziałek, 18 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.