Żołnierze WOT ćwiczą na poligonie pod Pleszewem

WOT Wielkopolska

Przez kolejne dwa weekendy sierpnia poligon Karczemka pod Pleszewem służyć będzie żołnierzom z 12. Wielkopolskiej Brygady WOT jako rejon ćwiczeń Wielkopolska brygada WOT przez kilka ostatnich miesięcy wspierała walkę z COVID-19, prowadząc operację pk. „Odporna Wiosna”.

Działania skupione były na wspieraniu lokalnej społeczności w walce z koronawirusem. Od kilku tygodniu wielkopolscy żołnierze WOT wznowili już szkolenie w celu odnowienia nawyków bojowych ale także by podnosić kompetencje z zakresu działań przeciwkryzysowych – teraz to będą dwa główne obszary działalności szkoleniowej 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Jako miejsce swoich ćwiczeń w miniony weekend żołnierze wybrali powiat pleszewski, który jest rejonem odpowiedzialności 125 batalionu lekkiej piechoty z Leszna i postanowili wykorzystać znajdującą się tutaj infrastrukturę wojskową.

-Na strzelnicy Karczemka pod Pleszewem odbyły się zajęcia ze szkolenia strzeleckiego  z broni MSBS Grot oraz z obsługi karabinu wyborowego BOR. Żołnierze ćwiczyli także procedury z zakresu medycyny pola walki. Na zajęciach działali w sekcjach 12-osobowych,  gdzie musieli wykonać stawianie przed nimi wyzwania. Zajęcia te były bardzo dynamiczne i miały na celu wykorzystanie umiejętności medycznych poszczególnych żołnierzy z sekcji w działaniach bojowych. Ponadto żołnierze ćwiczyli także procedury poszukiwania zaginionych osób – tłumaczy ppor. Tomasz Drab dowódca ćwiczącej grupy.

Wojska Obrony Terytorialnej przygotowywane są do działania w regionie skąd pochodzą wchodzący w ich skład żołnierze, stąd tak duży nacisk na lokalny wymiar działania formacji. Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. Druga cześć ćwiczeń w Pleszewie już w kolejny weekend.

ZDJĘCIA: 12WBOT
Kpt. Marcin MISIAK
12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej
Malanów: Mały ogrodnik w podróży
Klub Striker na Letnim obozie Polskiej Federacji K...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 20 październik 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.