„Zrobiliśmy wszyscy kawał dobrej robot” - zarząd powiatu tureckiego z wotum zaufania i absolutorium

Powiat Turecki

Zrobiliśmy wszyscy kawał dobrej roboty - mówił starosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny dziękując wszystkim zaangażowanym w realizowanie ubiegłorocznych inwestycji, o których wspomniano w raporcie o stanie powiatu. Na jego podstawie radni jednogłośnie udzielili wotum zaufania, a następnie - również absolutorium dla zarządu powiatu tureckiego.

Raport o stanie powiatu tureckiego liczył ponad 80 stron i obejmował głównie trzy obszary, które dla zarządu powiatu tureckiego są priorytetem - oświatę, służbę zdrowia i infrastrukturę drogową. Wspomniano w nim o najważniejszych inwestycjach, na które pozyskano dofinansowania. W zakresie oświaty to gównie inwestycje sportowe akie jak budowa bieżni i sali sportowej przy turkowskim liceum, a także doposażenie sal dydaktycznych, dzięki środkom rządowym. Łącznie, wraz z wkładem własnym inwestycje w oświatę sięgały blisko 13 mln zł. Inwestowano również w służbę zdrowia, pozyskując środki na dokumentacje dla ZOL przy SP ZOZ w Turku, zakup ambulansu oraz sprzętu medycznego. Łącznie z wkładem samorządu daje to kwotę blisko prawie dwóch milionów złotych. Kilkanaście milionów złotych wydatkowano w 2021 roku na inwestycje drogowe, przy czym większość to środki pozyskane z programów rządowych.

- To są ogromne sumy, a mówimy tylko o 2021 roku. Łącznie na te trzy obszary - oświatę, służbę zdrowia i infrastrukturę drogową od 2019 do 28 czerwca 2022 pozyskano blisko 68 mln zł, a z wkładem własny z budżetu powiatu tureckiego jest to już kwota ponad 80 mln zł - podkreślał starosta Dariusz Kałużny.

W dyskusji głos zabrał radny Mariusz Seńko, chwaląc m.in. pozyskanie środków na budowę sali sportowej przy liceum. W głosowaniu zarząd powiatu tureckiego jednogłośnie otrzymał wotum zaufania.

- Chciałbym podziękować wyszkim zaangażowanym w realizację tych inwestycji, członkom zarządu, radnym, włodarzom gmin powiatu tureckiego, kierownikom, naczelnikom, dyrektorom w Starostwie Powiatowym. Dziękuję także jednostkom podległym oraz pani skarbnik. W pojedynkę zbyt wiele się nie zrobi, jedynie zespołowo. Jestem przekonany, że tworzymy zgrany zespół. Nieraz się pokłócimy, ale mianownik mamy wspólny - duże inwestycje dla powiatu tureckiego, aby mieszkańcom żyło się po prostu lepiej - podkreślał Dariusz Kałużny, kierując szczególne podziękowania w stronę ministra Ryszarda Bartosika, za determinację w pozyskiwaniu środków rządowych dla powiatu tureckiego.

Radni byli jednomyślni również w kwestii udzielenia zarządowi absolutorium. Omówieniem kwestii finansowych zajęła się skarbnik powiatu Teresa Borkowska. Dochody na koniec ubiegłego roku wykonano w kwocie 109,7 mln zł, natomiast wydatki wyniosły 98,5 mln zł, w tym wydatki majątkowe - 9,77 mln zł.

- Chciałbym w imieniu zarządu powiatu tureckiego serdecznie podziękować za jednogłośne wotum zaufania i absolutorium. To jeszcze bardziej nas mobilizuje to wytężonej pracy. Dziękuję za współpracę, za to, że szanujemy się, nie wyzywamy i współpracujemy. Życzyłbym takiej rady wszystkim samorządom, nie tylko na terenie powiatu tureckiego. To wasze zaufanie przekazuje wszystkim pracownikom starostwa, osobom, które przyczyniły się do naszych wspólnych sukcesów - podsumował Dariusz Kałużny, wręczając pani skarbnik okazały bukiet kwiatów.

Malanów: Tradycja na kazimierzowskiej scenie
Tuliszków: Budowa altany ogrodowej w Wielopolu zak...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Gosc w środa, 29 czerwca 2022 12:57

Sąsiadko chwalą nas, ja ciebie a ty mnie

Sąsiadko chwalą nas, ja ciebie a ty mnie;)
Gość
wtorek, 26 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.