Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Żwirki i Wigury wkrótce placem budowy

Żwirki i Wigury

Niedługo ruszy przebudowa ul. Żwirki i Wigury. Urząd Miejski w Turku rozstrzygnął przetarg na wykonanie inwestycji, a 23 czerwca 2021 r. przekazany został wykonawcy plac budowy.

Mieszkańcy apelujący o przebudowę ulicy podnosili argument braku miejsc parkingowych w sąsiedztwie bloków. Ponadto ta jednokierunkowa ulica ma popękaną i dziurawą jezdnię oraz krzywy chodnik.

Jeszcze w tym roku to się zmieni. Na ul. Żwirki i Wigury przebudowana zostanie jezdnia i chodniki o nawierzchni z kostki brukowej betonowej, wybudowanych będzie 37 miejsc parkingowych, w tym ok 10 w rejonie szkoły, przy czym dwa miejsca będą zarezerwowane dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Ponadto przebudowane zostanie oświetlenie uliczne, w tym montaż 12 lamp z energooszczędnym oświetleniem ulicznym LED. Natomiast w części podziemnej pod ulicą powstanie nowa kanalizacja deszczowa o długości 134 m oraz przebudowany zostanie kanał deszczowy o długości 143 m.

Miasto zastrzegło wykonawcy, aby ten prace na ulicy etapował, tym samym zapewniając mieszkańcom jak najmniej ograniczeń w dojazdach do swoich bloków i garaży.

Przebudowa ul. Żwirki i Wigury zakończy się w listopadzie tego roku. Koszt prac budowanych wynosi 949.514,97 zł. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o. w Turku.

źródło: miastoturek.pl


Dobra: Historyczne dochody w 2020 roku. Tadeusz Ge...
Dobra: Uroczyste otwarcie ulicy Sperczyńskiego

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - sławek w sobota, 26 czerwca 2021 13:17

Czym się tu chwalić?

Czym się tu chwalić?
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.