Budżet miasta zwiększony o środki na zasiłki dla obywateli Ukrainy

Urząd Miasta Turku

Konieczność wprowadzenia zmian w budżecie turkowskiego samorządu była przyczyną zwołania nadzwyczajnej sesji rady miejskiej. Podobnie jak w innych gminach środki wprowadzone do planu dochodów i wydatków dotyczyły uchodźców z Ukrainy.

Na skutek przyjętych jednogłośnie zmian budżet Turku zwiększył się o ponad 886 tys. zł. Większa część tej kwoty - 686 900 zł to środa związane z realizacją zadań związanych z obecnością na terenie miasta obywateli Ukrainy. Z tej puli pieniądze przeznaczone będą na kilka zadań - pomoc w zakresie dożywiania, pomoc psychologiczną i jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł dla każdego obywatel Ukrainy posiadającego polski PESEL.

W marcu wniosek o takie świadczenie złożyło 318 osób. Na wypłatę trzeba poczekać 30 dni i miasto chce, aby nastąpiła ona jeszcze przed świętami.

Jeśli chodzi o dożywianie w ubiegłym miesiącu było to 20 dzieci w przedszkolach i 66 w turkowskch szkołach. Do wczoraj wpłynęło również 66 wniosków od obywateli Ukrainy na ustalenie prawa do zasiłku rodzicielskiego.
Świąteczny akcent dla uchodźców z Ukrainy
Babeczki z Żuk upiekły najlepszą babkę i dostały n...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.